مجتمع پشتیبانی دستگاه گوارش یکی از بزرگترین ویژگی های ویژوال استودیو کد، ویرایشگر کد منبع جدید مایکروسافت است. دستگاه گوارش یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده است که اجازه می دهد شما در مسیر خود حرکت به عقب و جلو بین نسخه ها و کار بر روی شاخه های مختلف در همان زمان  داشته باشید

 

ویژوال استودیو کد با Git

ویژوال استودیو کد

نصب Git

به عنوان کد های ویژوال استودیو با استفاده از Git از کامپیوتر شما، در ابتدا شما نیاز به نصب Git. شما به سرعت می توانید آن را از وب سایت رسمی Git’s official website دانلود کنید. شما نیاز به نصب حداقل نسخه 2.0.0 به ویژگی های دستگاه Git کد VS به درستی کار کند.

نصب Git بر روی سیستمتان

نصب Git

اگرچه کد های ویژوال استودیو به شما اجازه مدیریت دستگاه Git میدهد، اگر شما هم می خواهید یاد بگیرید که چگونه از Git استفاده کنید در اینجا برخی منابع مفید ذکر شده ست

آموزش Git تعاملی گیتهاب
آموزش گیت Atlassian  – Atlassian شرکت در پشت Bitbucket کد منبع میزبانی وب پلت فرم (شبیه به گیتهاب) است
گیت Atlassian به صورت (PDF) – این سریعترین راه است اگر شما در حال حاضراز گیت استفاده می کنید
مقداردهی اولیه مخزن شما

اگر فضای کاری خود را هنوز توسط Git ردیابی نکرده اید، در ابتدا شما نیاز به مقداردهی اولیه یک مخزن جدید دارید . برای این کار، بر روی دکمه مقداردهی اولیه دستگاه Git کلیک کنید.

آموزش Git تعاملی گیتهاب

آموزش Git تعاملی

کد VS را در یک پوشه .git در داخل فضای کاری خود را ایجاد کنید(شما نمی توانید این را از کد VS را مشاهده کنید، آن را به عنوان یک پوشه مخفی است، اما شما می توانید آن را در مدیر فایل خود را در پوشه ریشه پروژه خود را پیدا کنید)، و آن را در فایل های untracked خود در نوار سمت چپ اضافه کنید

مرحله تغییرات

پس از راه اندازی Git، زمان ایجاد فایل اولیه شما است. قبل از ارتکاب، شما نیاز به اضافه کردن فایل هایی که می خواهید برای ردیابی با Git به منطقه ی عملیاتی، و یا به عبارت دیگر شما نیاز به مرحله با تغییرات. بر روی دکمه + که در شناور به نظر می رسد در کنار هر فایل به آنها مرحله کلیک کنید.

بعد از اینکه شما بر روی فایل هایی که شما می خواهید کلیک کردید به مرحله کلیک کنید، کد های ویژوال استودیو از پوشه تغییرات در پوشه تغییرات صحنه حرکت می کند، که بدان معنی است که در حال حاضر آنها در منطقه ی عملیاتی هستند. اگر شما می خواهید به مرحله تمام فایل های خود را در یک بار، وجود دارد یک دکمه + در کنار زیرنویس تغییرات و همچنین (آن را در شناور به نظر می رسد)، و روی آن کلیک کنید.

انجام تغییرات

تغییرات صحنه هنوز ثبت نشده است، شما همچنین نیاز به مرتب کردن آن ها دارید.

 

 

در تصویر زیر شما می توانید ببینید که چگونه ویرایشگر کد شما به سمت راست نگاه کنید

دنبال کردن تغییرات

هنگامی که شما را در حال کار هستید، نسخه ی قدیمی و جدید در کنار هم برای شما ظاهر میشوند و شما میتوانید به سرعت تغییرات را ببینید.

هنگامی که شما تغییرات را انجام میدهید

یک مثلث قرمز برای هر خط حذف
یک نوار سبز برای هر علاوه بر خط
یک نوار آبی رنگ برای هر اصلاح خط

برای شما ظاهر میشود.

 

Git به شما اجازه میدهد تا شما در شاخه های مختلف در همان زمان کار کنید. این نه تنها برای آزمایش با راه حل های جدید مفید است همچنین می تواند به طور قابل توجهی باعث  تسهیل کار گروهی شود که در آن توسعه دهندگان می توانند در شاخه های مختلف کار کنند.

در ویژوال استودیو کد، شما می توانید شاخه های جدید با باز کردن پالت گسترش سریع با زدن Ctrl + P (کلیدهای Cmd + P بر روی مک)، سپس تایپ کردن دستور شعبه دستگاه Git را در نوار ورودی ایجاد کنید.

 

شعب پرداخت

برای جابجایی بین شاخه ها، نوع پرداخت Git به پالت گسترش را سریع انجام دهید این کار با استفاده از دکمه های  (Ctrl + P / کلیدهای Cmd + P) انجام میشود، و شما می توانید شاخه های موجود را انتخاب کنید. در تصویر زیر، شما می توانید از نوار وضعیت که من در حال حاضر در نام آزمون شاخه (من آن را پس از آزمون شاخه ایجاد شده) را ببینید.

استفاده ازGit برای فرماندهی پالت

شما می توانید دسترسی به دستورات Git را از فرماندهی پالت (F1 در ویندوز و لینوکس، از Shift + کلیدهای Cmd + P در مک) انجام دهید شما لازم نیست که به هیچ چیز دیگری را فشار دهید.

عملیات پیشرفته Git

تا کنون، ما در مورد  نحوه استفاده از عملیات Git عمومی در ویژوال استودیو صحبت کردیم.

ویژوال استودیو کد بازار نیز شامل پسوند دستگاه گوارش مربوط است که می تواند گردش کار دستگاه گوارش خود را حتی حرفه ای تر انجام میدهد.

 

امیدواریم این مقاله به شما در کنترل نسخه در ویژوال استودیو کد با Git کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --