استفاده از زمینه های سفارشی در وردپرس :

در این آموزش با هم نحوه ی استفاده از زمینه های سفارشی در وردپرس رو یاد میگیریم . من معمولا از زمینه های سفارشی برای اهداف مختلفی استفاده میکنم. برای توضیح این مطلب میشه از مثالهای مختلفی استفاده کرد ولی من قصد دارم امروز با یک مثال ساده و کاربردی کار رو شروع کنم.

زمینه ی سفارشی چیست ؟

زمینه های سفارشی معمولا اطلاعات اضافی هستند که شما می تونید اونها را در پستها و سایت خود قرار بدید . یکی از نکته های مهم بررسی این نکته است که ایا وردپرس از این زمینه های سفارشی حمایت و پشتیبانی میکند یا خیر . همونطور که خودتون هم میدونید این امکان در وردپرس وجود داره . این یک آموزش کاملا مقدماتی است اما شما می تونید از ایده های خودتون برای انجام اینکار استفاده کنید . شما توانایی اسن رو دارید که از هر چیزی که دوست داشتید در زمینه سفارشی خودتون استفاده کنید . خوب حالا بریم سراغ آموزش.

اولین چیزی که باید بدونید اینه که کجا میتونید زمینه ی سفارشی رو اضافه کنید . از قسمت داشبورد وردپرس گزینه ی افزودن نوشته رو انتخاب کنید . در پایین صفحه می تونید زمینه های دلخواه رو ببینید .

استفاده از زمینه های سفارشی در وردپرس

استفاده از زمینه های سفارشی

تقریبا دو چیز متفاوت وجود داره که شما میتونید در زیمنه دلخواه و یا همون زمینه ی سفارشی قرار بدید . نام ومقدار دو گزینه ای هستند که در این قسمت وجود اره که البته کار با اونها زیاد هم آسون نیست .

مقدار و نام چیست ؟ نام اسم زمینه دلخواه و مقدار به زبان ساده مقداری است که شما می خواید نامتون داشته باشه . به عنوان مثال، ممکنه توی سایت مرور و خلاصه ای از یک کتاب را داشته باشید و بخواید اطلاعات اضفی مثل نام نویسنده ، تاریخ انتشار و و ناشر رو نیز به اون اضافه کنید . خوب در اینگونه موارد و با این اطلاعات اضافی چه باید کرد ؟ شما میتونید این اطلاعات اضافی رو جای دیگری به غیر از صفحه نوشته قرار بدید . می تونید اینها رو در یک صفحه جدا ، ساید بار و یا هر جایی که خواستید نشون بدید . برای اینکه لیستی از مرورها وخلاصه ی کتاب رو به صورت الفبایی داشته باشید باید در قسمت زمینه ی دلخواه مقدار نام رو به نویسنده ، و مقدار رو به نام نویسنده تغییر بدید . در زیر نحوه ی کدنویسی رو مشاهده میکنید . فقط به خاطر داشته باشید که باید ID ی دسته رو به مقدار مورد نظر خودتون تغییر بدید .

 

[php]</span>

<ul>

<?php

$book_reviews = get_posts(‘category=27&numberposts=-1&orderby=post_name&order=ASC’);

foreach($book_reviews as $post) : setup_postdata($post);

?>

<li>

<a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a>

<?php $author = get_post_meta($post->ID, "author", $single = true);

if($author !== ”) {

echo ‘by ‘ . $author;

} ?>

</li>

<?php endforeach; ?>

</ul>

<span style="color: #444444; font-family: tahoma,sans-serif;">[/php]

 

این یک آموزش ابتدایی بود امیدوارم شما بتونید با این گزینه کارهای بهتر و بیشتری انجام بدید .

امیدواریم این مقاله به شما در استفاده از زمینه های سفارشی در وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

انفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

 

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --