يک URL مخفف عبارت ( Uniform Resource Locator ) برای آدرس دهی يک فايل يا سند در اينترنت مورد استفاده قرار می گيرد . شکل کلی يک آدرس اينترنتی به صورت زير است :

Scheme://host.domain:port/path/filename
مثال : http://www.DeveloperStudio.ir/HTML/Url.aspx

هر يک از قسمت های مختلف آدرس اينترنتی را در جدول زير شرح می دهيم :

شرح قسمت قسمت
اين قسمت نوع سرويس اینترنتی را مشخص می کند ، که متداولترين آنها http است . Scheme
معرف ميزبان دامنه ( domain ) است ک پيش فرض آن WWW است . Host
معرف نام دامين ( دامنه ) اينترنتی است که در اينترنت يک آدرس منحصر به فرد محسوب می شود . Domain
شماره پرت ميزبان وب سايت را معرفی می کند که معمولا اين قسمت حذف شده و نمايش داده نمی شود . پرت پيش فرض برای ميزبان 80 است . Port
مسير داخلی فايل را بر روی حافظه سرور تعيين می کند . Path
نام فايلی است که مرورگر در حال حاضر در حال نمايش دادن آن است . Filename

انواع Scheme های URL :

برخی از مهمترين Scheme های مورد استفاده در اينترنت عبارتند از :

  • File : يک فايل بر روی کامپيوتر محلی شما .
  • FTP : يک فايل بر روی کامپيوتر سرور با قابیليت دانلود .
  • HTTP : يک فايل يا سايت بر روی سرور www .
  • Gopher : يک فايل بر روی يک سرور Gopher ( ردياب ) .
  • WAIS : سيسنمی که به کاربر امکان جستجو اطلاعات ذخيره شده در اينترنت را می دهد . مخفف عبارت Wide Area Information Service .

ايجاد يک فايل با قابليت دانلود :

برای ايجاد يک فايل با قابليت دانلود ، يک لينک مانند الگوی زير ايجاد می کنيم که کاربر با کليک بر روی آن امکان ذخيره فايل را خواهد داشت :

< a href = “ftp://www.DeveloperStudio.ir/Downloads/Winzip.exe” > … < /a >

ايجاد يک پيوند به يک ايميل :

برای اين منظور از قطعه کدی شبيه زير استفاده می شود :

< a href = “mailto:Someoneemail@yahoo.com” > … < /a >

منبع :www.developer1.ir

طراحی قالب وردپرس اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاوردطراحی قالب وردپرس باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس آنفایو بسپارید.نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --