یک URL مخفف عبارت ( Uniform Resource Locator ) برای آدرس دهی یک فایل یا سند در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد . شکل کلی یک آدرس اینترنتی به صورت زیر است :

Scheme://host.domain:port/path/filename
مثال : http://www.DeveloperStudio.ir/HTML/Url.aspx

هر یک از قسمت های مختلف آدرس اینترنتی را در جدول زیر شرح می دهیم :

شرح قسمت قسمت
این قسمت نوع سرویس اینترنتی را مشخص می کند ، که متداولترین آنها http است . Scheme
معرف میزبان دامنه ( domain ) است ک پیش فرض آن WWW است . Host
معرف نام دامین ( دامنه ) اینترنتی است که در اینترنت یک آدرس منحصر به فرد محسوب می شود . Domain
شماره پرت میزبان وب سایت را معرفی می کند که معمولا این قسمت حذف شده و نمایش داده نمی شود . پرت پیش فرض برای میزبان ۸۰ است . Port
مسیر داخلی فایل را بر روی حافظه سرور تعیین می کند . Path
نام فایلی است که مرورگر در حال حاضر در حال نمایش دادن آن است . Filename

انواع Scheme های URL :

برخی از مهمترین Scheme های مورد استفاده در اینترنت عبارتند از :

  • File : یک فایل بر روی کامپیوتر محلی شما .
  • FTP : یک فایل بر روی کامپیوتر سرور با قابیلیت دانلود .
  • HTTP : یک فایل یا سایت بر روی سرور www .
  • Gopher : یک فایل بر روی یک سرور Gopher ( ردیاب ) .
  • WAIS : سیسنمی که به کاربر امکان جستجو اطلاعات ذخیره شده در اینترنت را می دهد . مخفف عبارت Wide Area Information Service .

ایجاد یک فایل با قابلیت دانلود :

برای ایجاد یک فایل با قابلیت دانلود ، یک لینک مانند الگوی زیر ایجاد می کنیم که کاربر با کلیک بر روی آن امکان ذخیره فایل را خواهد داشت :

< a href = “ftp://www.DeveloperStudio.ir/Downloads/Winzip.exe” > … < /a >

ایجاد یک پیوند به یک ایمیل :

برای این منظور از قطعه کدی شبیه زیر استفاده می شود :

< a href = “mailto:Someoneemail@yahoo.com” > … < /a >

منبع :www.developer1.ir

طراحی قالب وردپرس اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاوردطراحی قالب وردپرس باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس آنفایو بسپارید.