ما به تازگی به شما محدود کردن نتایج جستجو برای انواع پست خاص در  قالب وردپرس را نشان دادیم. در حال حاضر  به شما استفاده از فرم جستجو های متعدد در وردپرس را نشان میدهیم. به این ترتیب هر فرم را می توان به جستجو برای یک ارسال نوع خاص محدود کرد. اگر چه این بسیار سخت است و شما نیاز به یک درک پایه ای از طراحی قالب وردپرس دارید.

استفاده از فرم جستجو های متعدد در وردپرس

استفاده از فرم جستجو های متعدد

در مرحله اول شما نیاز به اضافه کردن کد زیر در هر مکانی که میخواهید چندین فرم جستجو را ایجاد کنید دارید:

<pre><form method="get" id="searchform" action="<?php bloginfo('home'); ?>/">
<input type="text" value="" name="s" id="s" />
<input type="hidden" name="search-type" value="normal" />
<input name="submit" type="submit" value="Go" />
</form>
</pre>
&nbsp;

شما باید مشخص کنید که چه نوع از جستجو را این فرم ها انجام خواهند داد، فقط مقدار فیلد مخفی را تغییر دهید. در حال حاضر آن را به صورت “عادی” تنظیم کنید، اما می توان آن را هر چیزی که شما می خواهید قرار دهید. بعد، ما نیاز به تغییر فایل search.php داریم.ان را باز کنید و کد زیر را در آن قرار دهید.

<?php if(isset($_GET[‘search-type’])) { $type = $_GET[‘search-type’]; if($type == ‘random’) { load_template(TEMPLATEPATH . ‘/normal-search.php’); } elseif($type == ‘books’) { load_template(TEMPLATEPATH . ‘/books-search.php’); } } ?>
[/php]
فرض کنید که شما به دو شکل جستجو را میخواهید انجام دهید، نرمال و کتاب. این کد به سادگی هدایت کردن جستجو به فایل پی اچ پی را برای ایجاد دسته خاص را انجام میدهد.  پیش بروید و یک فایل نرمال search.php و فایل کتاب search.php  (جایگزین فایل کتاب و  نرمال هرچیزی میتواند باشد)ایجاد کنید
در حال حاضر، فایل search.php نرمال را باز کنید و کد زیر را وارد کنید:

<pre>$args = array( 'post_type' => 'post' );
$args = array_merge( $args, $wp_query->query );
query_posts( $args );
</pre>
&nbsp;

بلافاصله پس از این  کد حلقه از کلیپ بورد شما  از فایل search.php  کپی شده است.این کد فقط پست های وبلاگ های عادی خود را جستجو خواهد کرد. در حال حاضر، در فایل کتاب search.phpکد زیر را نیز اضافه کنید:

<pre>$args = array( 'post_type' => 'books' );
$args = array_merge( $args, $wp_query->query );
query_posts( $args );
</pre>
&nbsp;

این باعث می شود وردپرس برای نوع پست سفارشی کتاب را جستجو کند.شما می توانید این فرایند را برای به ایجاد بسیاری از عنوان ها برای چندین فرم جستجو تکرار کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در استفاده از فرم جستجو های متعدد در قالب وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --