بسیاری از مردم  از جوملا برای مدیریت و انتشار وب سایت خود استفاده میکنند. با اینکه جوملا یک پلت فرم خوب است،اما همیشه مناسب نیست. ممکن است شما از آن دسته از کاربران باشید که تصمیم گرفته اند سایت خود را از جوملا به وردپرس منتقل کنند.زیرا وردپرس برای استفاده شما بسیار آسان است و از تم ها و پلاگین های قدرتمند استفاده میکند. ما در این مقاله، چگونگی انتقال سایت از جوملا به وردپرس را آموزش میدهیم.

انتقال سایت از جوملا به وردپرس

حرکت از جوملا به وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید  انتخاب یک میزبان وب و نصب وردپرس است. هنگامی که شما وردپرس را نصب کردید در حال اجرا بود، به بخش مدیریت وردپرس بروید و پلاگین FG Joomla to WordPress را نصب و فعال سازی کنید.
پس از فعال کردن این افزونه، به Tools » Import بروید شما یک لیست از ابزارهای در دسترس برای نصب وردپرس خود را میببینید. بر روی جوملا (FG)  ز لیست ابزار های موجود کلیک کنید.
در حال حاضر شما به  وارد کننده جوملا برای صفحه وردپرس رسیده اید. در این صفحه، شما نیاز به ارائه وب سایت جوملا و اطلاعات پایگاه داده خود دارید.

شما می توانید تنظیمات پایگاه داده از بخش مدیریت وب سایت جوملا خود را انجام دهید، در زیر زبانه تنظیمات سراسریسرور را دریافت کنید. این اطلاعات نیز در فایل configuration.php در پوشه ریشه وب سایت خود جوملا ذخیره می شود. شما می توانید این فایل را با اتصال به وب سایت خود  با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP و باز شدن فایل configuration.php در یک ویرایشگر متن مانند Notepad دسترسی داشته باشید.

انتقال سایت از جولا به وردپرس

انتقال از جولا به وردپرس

بر روی ” واردات محتوای از جوملا به وردپرس” کلیک کنید.

وارد کردن محتوای از جوملا به وردپرس

واردات محتوای از جوملا به وردپرس

این پلاگین یک اسکریپت اجرا خواهد شد و شروع به وارد کردن محتوای خود را از جوملا به وردپرس بسته به چه مقدار از محتوای شما باشد را میکند، روند واردات ممکن است طول بکشد. پس از آن که کار تمام شد شما یک اخطار مانند زیر میبینید:

انتقال محتوای سایت از جوملا به وردپرس

انتقال سایت از جوملا به وردپرس

هنگامی که شما تمام محتوای خود را از جوملا به وردپرس وارد کردید، گام بعدی این است برای رفع لینک های داخلی وارد صفحه جوملا شوید و بر روی دکمه اصلاح لینک های داخلی کلیک کنید

انتقال محتوای سایت از جوملا به وردپرس

انتقال سایت از جوملا به وردپرس

 

امیدواریم این مقاله به شما در چگونگی انتقال سایت از جوملا به وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --