پس از نصب وردپرس، اولین چیزی که هر مبتدی نیاز به یادگیری دارد  چگونگی نصب یک پلاگین در طراحی قالب وردپرس است . پلاگین به شما اجازه اضافه کردن ویژگی های جدید به طراحی قالب وردپرس مانند اضافه کردن یک گالری، نمایش اسلاید، و غیره را میدهد هزاران پلاگین رایگان در وردپرس وجود دارد در این راهنمای گام به گام، ما  به شما چگونگی  نصب یک پلاگین وردپرس نمایش می دهیم.

نصب پلاگین در وردپرس

نصب پلاگین

اگر شما WordPress.com را استفاده میکنید پس به راحتی نمیتوانید یک پلاگین را نصب کنید
ما اغلب شکایت از کاربران داریم که نمیتوانند پلاگین را در داشبورد وردپرس خود ببینند به این دلیل است که شما از WordPress.com استفاده میکنید  که دارای محدودیت هایی برای نصب یک پلاگین در طراحی قالب وردپرس دارید
به منظور استفاده از پلاگین ها، شما نیاز به استفاده از WordPress.org برای میزبانی سایت خود دارید.

نصب یک پلاگین با استفاده از پلاگین جستجو  وردپرس

ساده ترین راه نصب پلاگین وردپرس به استفاده از جستجو پلاگین است
اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که به بخش مدیریت وردپرس خود را و بر روی Plugins » Add New کلیک کنید.

نصب پلاگین در وردپرس

نصب پلاگین در وردپرس

شما یک صفحه نمایش مانند تصویر بالا مشاهده میکنید. پیدا کردن پلاگین با تایپ کردن نام پلاگین انجام میشود.و سپس یک لیست در اختیار شما قرار میگیرد.

جستجو پلاگین

جستجو پلاگین

شما می توانید بهترین پلاگین را برای کار خود  انتخاب کنید و،دکمه ‘نصب’ را فشار دهید .
وردپرس در حال حاضر دانلود و نصب این افزونه برای شما انجام شده بعد از این، شما پیغام موفقیت با یک لینک برای  فعال کردن پلاگین و یا بازگشت به نصب پلاگین دریافت میکنید.

نصب پلاگین در وردپرس

نصب پلاگین در وردپرس

یک پلاگین وردپرس را می توان در سایت خود نصب کنید، اما آن کار نمیکند مگر اینکه شما آن را فعال کنید. پس پیش بروید و بر روی لینک فعال سازی پلاگین در سایت با طراحی قالب وردپرس خود کلیک کنید.
شما اولین پلاگین خود را نصب کرده اید.
گام بعدی این است  پیکربندی تنظیمات پلاگین را انجام دهید این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت است پس پوشش این تنظیمات در این پست انجام پذیر نیست.

نصب پلاگین با استفاده از آپلود مدیریت پلاگین در قالب وردپرس

پلاگین های پرداختی طراحی قالب وردپرس با استفاده از روش بالا نصب نمیشوند.
به همین دلیل وردپرس روش آپلود را برای نصب این  پلاگین را انتخاب کرده است. ما  به شما چگونه  نصب کردن پلاگین وردپرس با استفاده از گزینه آپلود فایل در بخش مدیریت را نشان می دهیم.
اول، شما نیاز به دانلود پلاگین از منبع (که در یک فایل زیپ داده خواهد شد) را دارید. بعد، شما نیاز به رفتن به بخش مدیریت وردپرس و بازدید Plugins » Add New را دارید.
پس از آن، بر روی دکمه آپلود پلاگین در بالای صفحه کلیک کنید.

نصب یک پلاگین با استفاده از آپلود آن در وردپرس

نصب یک پلاگین با استفاده از آپلود آن

این شما را به صفحه آپلود میبرد. در اینجا شما نیاز به کلیک بر روی دکمه فایل را انتخاب کنید و فایل پلاگین شما قبلا به کامپیوتر شما دانلود را انتخاب کنید.

نصب پلاگین

نصب پلاگین

پس از فایل شما انتخاب کرده اید، شما نیاز به کلیک بر روی دکمه نصب دارید
وردپرس در حال حاضر فایل پلاگین را از کامپیوتر خود را آپلود و نصب آن را برای شما انجام میدهد.شما خواهید دید پیام موفقیت مثل این پس از نصب پایان نصب به شما داده میشود.

نصب پلاگین

نصب پلاگین

پس از نصب پلاگین، شما نیاز به کلیک بر روی لینک فعال سازی پلاگین برای شروع  استفاده از پلاگین دارید.
نصب دستی یک پلاگین در طراحی قالب وردپرس با استفاده از FTP

در برخی موارد، وردپرس می تواند نصب پلاگین را از بخش پلاگین محدود کند.
در این وضعیت، بهترین راه حل باری نصب به صورت دستی با استفاده از FTP است.

در ابتدا شما نیاز به دانلود فایل منبع پلاگین (یک فایل ریپ ارائه میشود). بعد، شما نیاز به استخراج فایل های فشرده بر روی کامپیوتر خود دارید
استخراج فایل زیپ پلاگین در یک پوشه جدید با همین نام ایجاد کنید. این پوشه را شما باید به صورت دستی به وب سایتخود با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP آپلود کنید.
شما نیاز به دسترسی به میزبان  FTP دارید. اگر شما نام کاربری FTP و رمز عبور خود را نداشته باشید، سپس با شرکت ارئه دهنده خدمات وردپرس خود تماس بگیرید از آنها بخواهید تا به شما نام کاربری و کلمه عبور را بدهند.
باز کردن سرویس گیرنده FTP بر روی کامپیوتر شما و اتصال به وب سایت خود را با استفاده از اعتبار ورود ارائه شده توسط میزبان وب خود انجام دهید.پس از اتصال، شما نیاز به دسترسی به مسیر /wp-content/plugins/ دارید.
بعد،پوشه ای که از حالت زیپ خارج کرده اید در مسیر بالا بر روی وب سرور خود آپلود کنید.

نصب پلاگین با استفاده از FTP

نصب پلاگین با استفاده از FTP

پس از آپلود فایل، شما نیاز به بازدید از بخش مدیریت وردپرس و کلیک بر روی لینک پلاگین در منوی مدیریت دارید. شما خواهید دید پلاگین شمابا موفقیت بر روی صفحه پلاگین نصب شده است.

 

 

 

پایان نصب پلاگین

پایان نصب پلاگین

شما نیاز به کلیک بر روی لینک فعال سازی  پلاگین دارید. پس از فعال کردن، شما ممکن است نیاز به پیکربندی تنظیمات پلاگین داشته باشید. تنظیمات پلاگین ها در طراحی قالب وردپرس متفاوت است پس ما نمیتوانیم راهنمای دقیقی از این تنظیمات به شما ارائه دهیم.

امیدواریم این مقاله به شما در چگونگی نصب یک پلاگین در طراحی قالب وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر در طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه کنید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --