یک طراح باید مفاهیم فنی را بر اساس اعتماد متقابل به مشتری ها توضیح دهد. مشتریان نهایی اغلب از تخصص های مختلف که ورای یک طراحی وب سایت وجو دارد نا آگاهند و بر عهده طراح وب است که آنها را از فرآیند طراحی وب مطلع و راهنمایی کند. بنابراین شما حتی اگر تمایل دارید کار طراحی وب را به فردی خارج از شرکت واگذار کنید و دانشی در طراحی وب سایت دارید می توانند در مورد مسائل فنی کار با مشتری مذاکره کنید. بعلاوه هنگام کار با طراح وب سایت ، دانش شما کمک می کند تا به ارتباطات سرعت بخشیده شود.

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرس

1- خصوصیات عملیاتی کاربر محور را بنویسید
ویژگی های عملیاتی یا خلاصه ای از آن برای کار طراحی وب سایت وردپرس، بخشی از رزومه شرکت است. این ویژگی ها می توانند اثر منفی داشته و از تغییراتی در جهت بهبود طراحی وب سایت جلوگیری کنند. اما اگر شما می خواهید در طراحی وب هزینه را تخمین بزنید مبنایی را برای تخمین زدن احتیاج دارید و اگر کار طراحی وب را به شرکت دیگر وا گذار می کنید باید اطمینان حاصل کنید که تولید کننده نسبت به آنچه می خواهد تولید کند آگاه است.
ویژگی های تولید باید به طوری نرم افزار شما را توضیح دهد که کاربر بتواند با آن کار کند. بر کارهایی تمرکز کنید که کاربران و چه بازدیدکنندگان و چه وبمستران سایت ها می خواهند. راه طولانی را طی خواهید کرد تا شرحی را تهیه کرده که بتواند به طور قابل اعتمادی مرجع قرار گرفته و از ایجاد مانع جلوگیری کند.

طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت

2- به هنگام برنامه ریزی ساختار برنامه نویسی را در نظر داشته باشید.
وقتی تولید کنندگان به تعدادی از الزامات می اندیشند ما دوست داریم به ساختار های برنامه نویسی نیز در طراحی وب سایت هم فکر کنیم. یک درکی از این ساختار به هنگام تولید ویژگی ها و طراحی واسط کاربری می تواند مفید باشد.
شرط های منطقی If…Then ….Else
نمونه ای از شرط منطقی به صورت زیر می تواند باشد:
اگر کاربری لاگین کرد ، لینک My Account را به او نمایش دهد در غیر این صورت لینک های Login و ایجاد اکانت را نمایش بدهد. در هنگام طراحی وب سایت و ایجاد یک سیکل امکان فراموش کردن مرحله Else وجود دارد. همیشه در طراحی وب در نظر داشته باشید که اگر شرط های مذکور رخ ندهد چه اتفاقی خواهد افتاد.
حلقه ها :
بیشترین قسمت طراحی قالب  وردپرس حاوی قسمت های تکراری از اطلاعات است. احتمالا شما اطلاعاتی دارید که در یک پایگاه داده ذخیره شده اند و می خواهید آن را به صورت لیست نمایش دهید چه رخ می دهد؟ شما نیاز به نوعی صفحه بندی دارید (قبلی – بعدی) یا روش دیگری که تنها بخشی از داده ها را نمایش دهد. آیا می توانید داده ها را به هر روشی دسته بندی کنید؟ آیا موارد خاصی وجود دارد که الزاما به روش دیگری نشان داده شود؟ این موارد باید به صورت تشریحی توضیح داده شود زیرا به واسطه هر نوع فیلترینگ باید اطلاعات اضافی خاصی برای آن محصول در پایگاه داده ذخیره شود.
3- به هنگام طراحی قالب وردپرس حالت های اشتباه را فراموش نکنید.
وقتی به تهیه متنی برای طراحی وب سایت می اندیشید یا به خلق طرح های ابداعی خود می اندیشید حالت های خطا و صحیح فرم ها را فراموش نکنید. اگر این موارد را بر عهده طراحان خود بگذارید پس از پایان کار با پیغام های خطایی مواجه می شوید که برنامه نویسان طراحی نموده اند. طرح خود را از دست برنامه نویسان در امان نگه دارید به خصوص زمانی که در موقعیتی هستید که در حال تحویل طرح ها به یک طراح وب سایت می باشید. به قسمت های مختلفی که کاربران نیاز به تکمیل فرم و تعامل با سایت هستند کاملا بیندیشید. از طرح های خود با مطرح نمودن ضوابطی برای طراحان سایت مبنی بر اینکه پیام ها چگونه نمایش داده شوند محافظت کنید.
4- اصول طراحی پایگاه داده و چگونگی ذخیره داده ها را یاد بگیرید.
شما به گونه ای داده ها را خود ذخیره می کنید مگر اینکه یک سایت کاملا استاتیک داشته باشید که در این حالت داده های شما به صورت HTML ذخیره می شوند. وقتی درکی از چگونگی ذخیره داده ها داشته باشید زندگی شما به عنوان یک طراح وب آسانتر خواهد شد. این کار به شما کمک می کند تا تصمیماتی را که یک طراحی وب برای استفاده داده ها در وب سایت باید اتخاذ کند درک نمایید و بتوانید درک کنید که چرا تغییراتی هر چند اندک در طرح می تواند بسیار موثر باشد.

5- یاد بگیرید کنترل نسخه را دوست داشته باشید
کنترل نسخه بویژه برای یک طراح بطور فردی ممکن است لازم به نظر نرسد اما می تواند بواسطه تهیه بکاپ از فعالیت های شما مانع از دست رفتن داده ها شود. استفاده از سیستم Control Version که از راه دور درهاست انجام می شود باعث سهولت فعالیت در مکان های مختلف می شود.
6- یک محیط توسعه حرفه ای ایجاد کنید
پشتیبانی از هاست ، وسعت دید فوق العاده ای را برای ما فراهم نموده تا نحوه فعالیت مردم را ببینیم. برخی کارهای مشکل سازی که بعضا در طراحی وب سایت انجام میشود عبارتند از :
اعمال تغییرات مستقیم در سایت
تعجب آور است که برخی افراد را مشاهده کرده که مستقیما فایل هایی را بروی یک وب سایت وردپرس قرار داده و تغییر می دهند. این یک عمل نادرست است زیرا احتمال دارد این فایل سبب قطع شدن سایت شود. یا امکان دارد این فایل ها در سرور تنها کپی به روز شده موجود باشد و در صورت بروز مشکل برای سرور کل سایت را از دست دهید.
اعمال تغییر در زیر فولدرهای سایت وردپرس
مورد دیگری که مشاهده می شود اعمال تغییرات بروی زیر فولدر های سایت است. گر چه این بدان معنا نیست که شما در حال ایجاد تغییرات مستقیم بروی سایت هستید ولی باز هم مشکل وجود دارد که این اطلاعات تنها کپی موجود شما در زیر فولدر و بروی سرور باشد.
مورد دوم در ارتباط با زیر فولدر ها (چه بروی سایت Up چه بروی سرور Local ) این است که زمانی که شما همه مسیرهای Root را یک سطح بالاتر می برید تمام مسیر ها نادرست شده چون برخی از اسکریپت ها مسیر را از ریشه می شناسند لذا متوجه خواهید شد که تغییر در محیط باعث می شود وقتی سایت بروی هاست قرار می گیرد ایجاد مشکل کند.
اعمال تغییرات بصورت Local و بدون وب سرور
اگر شما در سرور تغییر ایجاد نکنید پس به صورت Local کار می کنید. بدین صورت فایل ها را در Dream Weaver یا ویرایشگر های دیگری مشاهده می کنید و ممکن است زمانی که سایت شما آنلاین شود با مسیر ها مشکل پیدا کنید.
ارائه کنندگان بر این نکته آگاهند که شما باید همیشه با دقت بسیار از محیط آنلاین سایت خود محافظت کنید و این اقدام جلوی بسیاری از مشکلات را که ممکن است سبب مشکل شود را بگیرید. پیشنهاد می شود که در طراحی وب سایت جهت جلوگیری از این مشکلات از وب سرور های Local استفاده نمایید. برای هر سایت هاست مجازی ایجاد کنید تا فایل ها در ریشه سایت وردپرس نیز قرارگیرند.
7- کد و دیگر ابزار ها را مجددا بکار گیرید
ارائه دهندگان تمایل دارند که به جای کد نویسی مجدد در صورت لزوم از کدهای قبلی استفاده کنند و به جای آنکه در طراحی وب از نو شروع کنند از کدهای موجود استفاده کرده تا موجب صرفه جویی در زمان شود ولی از بروز خطاهای احتمالی نیز بایستی جلوگیری شود.
استفاده مجدد از کد ها لزوما به معنای استفاده از یک چارچوب CSS یاصفحات مشابه برای تمام سایت ها نیست. شما می توانید مجموعه ای از قطعات داده ای مفید را ذخیره نمایید.
بسیاری از ویرایشگرهای کد این امکان را به شما می دهند که کد را به صورت قطعات داده یا کلیپ ذخیره نمایید. همچنین ابزارهای تحت وب و مستقلی نیز برای این منظور طراحی شده اند.
در طراحی وب سایت استفاده مجدد تنها برای کدها اعمال نمی شود شما می توانید عناصر مشترک در اینترفیس را ذخیره و به طرح های فوتوشاپ اضافه کنید.
یکی از روش هایی که در طراحی وب برای صرفه جویی در زمان به کار می بریم نگه داشتن یک پوشه از فایل های تست آپلود بروی دسکتاپ است. زیرا به جهت تست سیستم مدیریت محتوای خود نیاز به آپلود فایل های تصویر تستی هستیم و در این صورت نیازی به برخی فایل های مهم برای تست سرور نیست.
8- دانستن زمان مناسب برای انتقال مسئولیت به شخص ثالث
بسیار مطلوب است که در طراحی وب سایت همه کارها را خودتان انجام دهید اما گاهی منطقی تر این است که به کاربر پیشنهاد دهید که برای برخی اقدامات از شخص ثالثی کمک بگیرد برای مثال ارسال ایمیل ها.
صفحات پرداخت
اگر سایت شما نیاز به پرداخت آنلاین دارد بسیاری از ارائه دهندگان خدمات پرداخت یا گزینه جامع API و یا انجام فرآیند پرداخت در صفحه محافظت شده ای از سایت خودشان را پیشنهاد می دهند.
ارسال پست الکترونیکی فعالیتی مشکل است.برای دریافت ایمیل از کاربران و فیلتر اسپم ها کار دشوار و زمانبری است. خدمات شخص ثالث برای ارسال ایمیل به لیست ایمیل ها با استفاده از فرد کارشناس مرتبط می تواند مفید باشد.
9 – متوجه باشید که هاستینگ ارزان، گران تمام میشود!
اگر برای هاستینگ ماهیانه خود کم هزینه می کنید بدانید که در این میان اشتباهی در حال رخ دادن است. کیفیت پایین هاستینگ در طول زمان بیش از آنچه که در هزینه صرفه جویی کرده اید برایتان گران تمام می شود.
هاست ها با ارائه پشتیبانی بسیار محدود و بارگیری تعداد انبوهی از سایت ها بروی هر سرور فیزیکی ، هاست نامطلوبی ارائه می دهند. هر چه سایت های بیشتری بروی یک سرور مشترک وجود داشته باشند هر سایتی دسترسی کمتری خواهد داشت و لذا سایت شما کندتر اجرا می شود و بواسطه عدم انطباق با ترافیک بالا در پایگاه داده خطا رخ می دهد.
اگر می خواهید سایت وردپرس شما سریع بارگذاری شود پرداخت مبلغی بیشتر برای هاستینگ ، خیال شما را از این بابت راحت تر خواهد کرد.
10- بیشتر در مورد امنیت بدانید
با رعایت برخی از موارد احتیاطی پایه می توانید خطر هک شدن یا بهم ریختگی را پس از طراحی وب سایت خود به حداقل برسانید .بیشتر حمله های سایبری جنبه شخصی ندارند بلکه در واقع نرم افزارهای نصب شده مشترک بروی وب سایت ها را هدف قرار می دهند.
مراقب Plug-in ها باشید
تصور کنید شما از نرم افزار بروز شده ای مانند وردپرس استفاده می کنید. یک هکر بیشتر تمایل دارد تا از طریق Plug-in به سرور شما دسترسی پیدا کند زیرا امنیت بسیار پایینی دارد.آیا قبل از افزودن هر کد به وب سایت خود تحقیق می کنید؟
اگر مقررات سایت شما نادیده گرفته شد بررسی کنید که آیا افراد دیگر بروی هاست شما چنین مشکل مشابهی را دارند یا خیر! این مشکلات ریشه در ضعف امنیتی شرکت هاست شما دارد یا ناشی از نقص تعهدی است که بواسطه کنترل پنل آن هاست بوجود آمده است.
اگر چنین مشکلاتی را دارید زمان آن رسیده که هاست خود را عوض کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در طراحی قالب وردپرس کمک کرده باشد برای مشاهده مقالات بیشتر به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --