تغییر اندازه تصاویر آواتار در قالب وردپرس

تغییر اندازه تصاویر آواتار

GVATAR یک نماد جهانی است که آدرس ایمیل یک کاربر را به تصویر آن مرتبط می کند.برنامه های محبوب مانند قالب وردپرس و دیگر برنامه ها از آن برای نمایش تصاویر کاربران در وب سایت استفاده می کنند.

نکته: اگر در قالب شما اندازه تصویر آواتار تعیین شده است باید تصویر خود را به آن اندازه تغییر دهید.

تغییر اندازه تصویر آواتار در نظرات قالب وردپرس

نیاز هست فایل comment.php در پوشه‌ی قالب وردپرس خود را باز کنید و به مسیر/wp-content/themes/yourtheme/. بروید.روش دیگر اینکه اگر شرکت وردپرس فایل File Manager را ارائه داده باشد می توانید از طریق آن تنظیمات خود را انجام دهید.

در فایل comment.php باید کد  avatar_size پیدا کنید.

و در تابع wp_list_comments مانند زیر خواهد بود.

<?php
wp_list_comments( array(
'style'       => 'ol',
'short_ping'  => true,
'avatar_size' => 32,
) );
?>

به سادگی سایز را به آنچه می خواهید تغییر دهید. آواتار مربعی شکل است و مقداری که می دهید هم برای طول و هم برای عرض می باشد. آن هنگام تغییرات را ذخیره می کنیم و اگر از ftp استفاده می کنید تغیرات را آپلود می کنید.

 

حالا اگر یک نظر را باز کنید تغییرات را مشاهده می کنید. ولی اگر تغییرات ایجاد نشده بود به این معنی است که تنظیمات css ارجح تر می باشد.بهترین راه برای چک کردن استفاده از Inspect Elements tool در مرورگر می باشد.

بررسی عنصر آواتار نظر رد قالب وردپرس

بررسی عنصر آواتار نظر

شما نیاز دارید که ارتفاع و عرض تصاویر آواتار را ببینید تا بتوانید مقادیر آن را تنظیم کنید.هنگامی که موس روی تصویر قرار می گیرد تصویر برجسته شده و اندازه واقعی آن را خواهید دید.

شما متوجه خواهید شد که اندازه ها متفاوت هستند واین  به این معنی می باشد که فایل style.css اندازه تصاویر را مشخص کرده است.در بسیاری از قالبهای وردپرس مانند2016 از طریق css اندازه تصاویر آواتار را مشخص می کنند.شما باید فایل style.css را در قالب وردپرس خود باز کنید و آواتار را جستجو کنید. باید فایل css که شامل کلاس  .comment-author .avatar می باشد پیدا کنید که شامل کد زیر می باشد:

.comment-author .avatar {
height: 42px;
position: relative;
top: 0.25em;
width: 42px;
}

حالا مقادیر طول و عرض را مطابق با مقادیری که در فایل comment.php قرار داده اید تغییر دهید.شما با موفقیت اندازه تصاویر آواتار در قالب وردپرس خود را تغییر داده اید.

شاید سوال بپرسید که چرا وقتی تغییر سایز با css امکان داشت چرا ما  avatar_size در فایل comment.php را تغییر داده ایم؟

زمانی که از میانبر css استفاده می کنیم دو منفعت برای ما دارد:

  • تصاویر بدون تار

اگر شما بخواهید تصاویر آواتار را در قالب وردپرس خود تغییر دهید و اندازه آن را بزرگتر از اندازه پیش فرض کنید تصاویر تار خواهد شد.

  • بار شدن سریعتر تصاویر

حالا اگر شما بخواهید تصاویر آواتار قالب وردپرس خود را از اندازه معمولش کوچکتر کنید بهترین گزینه تغییر فایل css  می باشد. با این حال با تغییر سایز در فایل comment.php اندازه واقعی فایل کوچکتر خواهد شد در نتیجه باعث بهبود سرعت سایت می شود.

تغییر اندازه تصاویر آواتار برای بیوگرافی نویسندگان

با توجه به قالب وردپرسی که استفاده می کنید ممکن است برای نویسندگان از تصاویر آواتار استفاده کنند.شما می توانیداندازه تصاویر را مشابه روشی قبلی در مورد نظرات این کار را انجام دهید.

شما نیاز دارید که فایل بیوگرافی را به قالب وردپرس خود اضافه کنید.این ممکن است یک فایل single.php  یا function.php یا یک فایل جدا در قالب وردپرس شما باشد.

در قالب وردپرس 2016 از فایل biography.php استفاده می کند.هنگام جستجو شما باید کد get_avatar. را پیدا کنید.برای مثال ما قالب پیش فرض وردپرس 2016 را بیان می کنیم.مسیر پوشه ها در این قالب وردپرس /wp-content/themes/twentysixteen/template-parts/biography.php file می باشد.

اینگونه خوانده می شود:

$author_bio_avatar_size = apply_filters('twentysixteen_author_bio_avatar_size', 32 );
echo get_avatar( get_the_author_meta( 'user_email' ), $author_bio_avatar_size );

شما می توانید عدد 32 به هر چیزی که خواستید تغییر دهید.

در دیگر قالبهای وردپرس ممکن است کد به این صورت باشد:

get_avatar( get_the_author_meta( 'user_email' ), 32);

بعد از تغییر اندازه صفحه را بروز رسانی کنید تا تغییرات اعمال شود اگر تغییرات اعمال نشد در فایل style.php کلاس نماد را که برای نظرات در نظر گرفته شده پیدا کنید و اندازه را تغییر دهید.

امیدواریم این مقاله به شما در تغییر سایز تصاویر آواتار در قالب وردپرس کمک کند.

 

آنفایو مرجع مقالات تخصصی در طراحی قالب وردپرس

مشاهده بیشتر مقالات طراحی قالب وردپرس در http://on5.ir

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --