بسیاری از موسسات مالی و شرکت های بزرگ نیاز به اضافه کردن سوال امنیتی در حساب کاربران برای تأیید هویت دارند. به تازگی یکی از خوانندگان ما پرسید که آیا امکان به اضافه کردن سوالات امنیتی در طراحی قالب وردپرس برای اضافه کردن یک لایه امنیتی اضافی وجود دارد. در این مقاله، ما به شما  چگونگی اضافه کردن سوالات امنیتی به قالب وردپرس در هنگام ورود و ثبت نام و تنظیم مجدد صفحه رمز عبور را نشان میدهیم.

securityquestionswp

securityquestionswp

دلیل اضافه کردن سوالات امنیتی به فرم ثبت نام و ورود در طراحی قالب وردپرس چیست؟

راه های بسیاری برای حفاظت از بخش مدیریت وردپرس از دسترسی های غیر مجاز وجود دارد. با این حال، اگر شما با چند کاربر سایت با طراحی قالب وردپرس را اجرا میکنید کار  دشوار می شود برای ایجاد امنیت
اضافه کردن سوال امنیتی به صفحه ورود سایت وردپرس خود را مانند یک رمز عبور اضافی عمل می کند. کاربران شما می توانند یک سوال از یک لیست از سوالات تصادفی انتخاب کنند و سپس پاسخ به این سوال اضافه کنند.
این باعث می شود برای هکرها ورود به یک وب سایت و استفاده از رمز عبور یا آدرس ایمیل دشوار شود.
با این حال، بیایید ببینید که چگونه شما به راحتی می توانید سوالات امنیتی به سایت وردپرس خود را اضافه کنید.

اضافه کردن سوالات امنیتی برای بهبود امنیت

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که نصب و فعال سازی پلاگین WP Security Question است. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در  مورد چگونگی نصب یک پلاگین وردپرس را ببینید.
پس از فعال سازی، شما نیاز به بازدید Settings » Security Questions برای پیکربندی تنظیمات پلاپین دارید.

securityquestions

securityquestions

شما یک لیست از سوالات امنیتی در حال حاضر راه اندازی کنید. شما می توانید سوالات امنیتی خود را با کلیک کردن بر روی “اضافه کردن” را فشار دهید در پایین اضافه کنید. متناوبا شما همچنین می توانید ویرایش و یا حذف سوالات موجود را انجام دهید.
در پایین صفحه تنظیمات، شما  به گزینه برای فعال کردن سوال امنیتی در ورود، ثبت نام، و صفحات رمز عبور دسترسی دارید.

enablesecurityquestions

enablesecurityquestions

فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره تنظیمات برای ذخیره تغییرات خود کلیک کنید.
کار تمام است و از این به بعد تمام کاربران با سوال امنیتی در هنگام ورود به سایت مواجه میشوند.

loginsecquest

loginsecquest

choosequestion

choosequestion

کاربرانی که برای آنها یک سوال امنیتی تنظیم نشده هنوز هم قادر به ورود و تنها با استفاده از نام کاربری / ایمیل و رمز عبور خود خواهند بود.
اگر شما سوال امنیتی در صفحه ثبت نام فعال کنید، سپس کاربران جدید قادر خواهند بود  یک سوال انتخاب در هنگام ثبت نام انتخاب کنند.

ایجاد سوال امنیتی

ایجاد سوال امنیتی

 

2

سوال امنیتی

ما امیدواریم که این مقاله به شما در یادگیری اضافه کردن سوالات امنیتی به صفحه ورود به سیستم وردپرس خود کمک کرده باشد.همچنین شما می توانید برای دیدن مقالات بیشتر در باره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir  مراجعه کنید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --