وردپرس همراه با یک سیستم مدیریت کاربر ساده اما قدرتمند است. به هر کاربر یک قابلیت با توجه به نقش آنها اختصاص داده میشود. به عنوان مدیر، شما باید توانایی انجام تمام اقدامات در سایت وردپرس خود را داشته باشید. با این حال، اگر شما در حال اجرا یک وب سایت چند نویسنده وردپرس هستید، سپس شما ممکن است نیاز به تغییر قابلیت های برخی از نقش کاربر، و یا ایجاد نقش کاربر سفارشی با قابلیت های تعریف شده داشته باشید.. در این مقاله، ما اضافه کردن یا حذف قابلیت نقش کاربر در وردپرس را به شما نشان میدهیم.

ویرایش نقش کاربر در وردپرس

ویرایش نقش کاربر


در وردپرس، هر نقش کاربر دارای سطوح اجازه است که اجازه می دهد تا آنها را به انجام وظایف خاص در وب سایت هدایت کند.شما می توانید از قابلیت های اضافی به نقش کاربر  و یا به دور قابلیت های خود را به انجام عمل خاصی در وب سایت محدود کنید. شما می توانید جدول نقش کاربر کامل را در اینجا ببینید.
اولین چیزی که شما باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین Capability Manager  است.سپس به قسمت Users » Capabilities. برای پیکربندی تنطیمات پلاگین بروید.

 ویرایش قابلیت های نقش یک کاربر

 

پلاگین ویرایش نقش کاربر در وردپرس

پلاگین ویرایش نقش کاربر

 

پلاگین ویرایش نقش کاربر در وردپرس

پلاگین ویرایش نقش کاربر

این پلاگین ساده برای استفاده است، اما بسیار قدرتمند است. لطفا دقت کنید و درک آنچه هر سطح مجوز این معنی است.

اضافه کردن نقش سفارشی کاربر با قابلیت های سفارشی و مجوز

 

اضافه کردن نقش سفارشی کاربر در وردپرس

اضافه کردن نقش سفارشی کاربر

پس از ایجاد یک نقش کاربر جدید، شما می توانید قابلیت های که نقش کاربر خاص را با بارگذاری آن اختصاص دهید.
ما امیدواریم که که این مقاله به شما در اضافه کردن یا حذف قابلیت نقش کاربر در وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه کنید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --