آیا تا به حال نیاز به  ویرایش منو مدیریت در وردپرس داشته اید؟ شاید مخفی کردن محیط مدیریت منو برای کاربران خاص لازم باشد و یا حتی یک منوی سفارشی مدیریت در داشبورد وردپرس خود بخواهید اضافه کنید؟ در این مقاله ما شما را  در چگونه سفارشی کردن منو مدیریت وردپرس خود برای کاربران بر اساس نقش خود و قابلیت  استفاده از کشیدن و رها کردن رابط  را نشان می دهیم. این می تواند مفید باشد اگر شما در حال اجرا  یک وبلاگ چند نویسنده هستید.

ویرایش منو مدیریت در وردپرس

ویرایش منو مدیریت

در ابتدا برای انجام این کار نیاز به نصب و فعال سازی پلاگین Admin Menu Editor دارید.بعد از فعال سازی پلاگین شما باید به قسمت  Settings » Menu Editor برای پیکربندی تنظیمات پلاگین بروید.

ویرایش پلاگین منو مدیریت در وردپرس

ویرایش پلاگین منو مدیریت

در صفحه ویرایشگر منو می توانید به سادگی با کشیدن و رها کردن آیتم های منو به ترتیب آنها را اضافه کنید. با کلیک بر روی یک آیتم منو را به آیتم های زیر منو که در ستون بعدی نمایش می دهید. اگر شما بر روی آیتم های منو فردی کلیک کنید، شما میتوانید گزینه های که در مورد قسمت را ببینید. برای حذف یک آیتم منو با کلیک بر روی آن را انتخاب کنید، و سپس  بر روی دکمه حذف در بالای صفحه کلیک کنید.
شما می توانید  یک آیتم منو  رابا انتخاب قابلیت های لازم را ببینید. شما همچنین می توانید دید محدود شده توسط نقش کاربر، و یا با قابلیت دیگر را اضافه کنید. به عنوان مثال، شما می توانید نظرات  کاربران را با با نقش خاص پنهان کنید

ویرایش پلاگین منو مدیریت وردپرس

ویرایش پلاگین منو مدیریت سفارشی

برای بازگرداندن منو به طور پیش فرض، بر روی دکمه منو به طور پیش فرض روی Load کلیک کنید و تغییرات را ذخیره کنید. در موارد اضطراری زمانی که شما دسترسی به صفحه تنظیمات افزونه را نداشته باشید، پس از آن شما به راحتی می توانید تنظیم مجدد منوی پیش فرض با مراجعه به این URL (جایگزین example.com با نام دامنه خود) را انجام دهید:
http://www.example.com/wp-admin/؟reset_admin_menu=1
ما امیدواریم که این مقاله به شما در ویرایش منو مدیریت در وردپرس کمک کرده باشد.برای مشاهده مقالات بیشتر درباره ی طراحی قالب وردپرس به https://www.on5.ir مراجعه نمایید.

آنفایو مرجع مقالات تخصصی طراحی قالب وردپرس

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --