اگر می خواهید که در آرایشگاه خود کار حرفه ای به مشتریان خود ارائه دهید و میکاپ خوبی داشته باشید، اولین پیش نیاز شما داشن لوازم مصرفی آرایشگاه با کیفیت است.  هر چقدر که لوازم آرایش شما با کیفیت تر و بهتر باشد، کار شما هم بهتر خواهد شد. اگر دوست دارید که بیشتر در این زمینه بدانید با ما در راینا مارکت همراه باشید.

راهنمای خرید لوازم مصرفی آرایشگاه

لوازم مصرفی آرایشگاه شامل هر چیزی است که شما باید آن ها را  مرتبا خریداری کنید و اصطلاحا نیاز شما به آن ها تا زمانی که مشغول بکارید، تموم نمی شود..  این موارد را می توان به شمع های پاکسازی پوست، اسپری رنگ مو، نیم تیغ، رول دور گردن، اسپری حالت دهنده مو، ادلکن آرایشگاهی، لوازم آرایشی و …. اشاره کرد. در خرید مواد آرایشی و بهداشتی که در این دسته قرار دارند، باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه آن ها را برای شما مطرح می کنیم:

خرید لوازم مصرفی آرایشگاه

استانداد بودن لوازم آرایش

شما نمی توانید تجهیزات آرایشگاهی را بدون داشتن مجوزهای مربوطه بهداشتی بخرید چرا که ممکن است نه تنها مزیتی ایجاد نکنند، بلکه ضرر هم داشته باشند. استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی که معتبر نیستند و قیمت بسیار کمتری نسبت به کالاهای استانداد دارند، می توانند ضررهای زیادی برای پوست و مو مشتریان شما داشته باشد.

به خطر انداختن سلامتی و زیبایی مشتریان شما نه تنها شما را بی اعتبار می کند بلکه ممکن است بطور کل کسب و کار شما را تعطیل کند. متاسفانه در ایران شاهد محصولات آرایشی و بهداشتی هستیم که در زیر زمین خانه ها و مکان های غیر بهداشتی با استفاده از متریال بدرد نخور تولید می شوند، پس لطفا گول قیمت های پایین آن ها را نخورید.

استانداد بودن لوازم آرایش

تاریخ انقضا را حتما چک کنید

هر ماده آرایشی و بهداشتی که استاندارد باشد، دارای تاریخ تولید و انقضا است. شما همیشه سعی کنید که کالاهایی را بخرید ک تاریخ تولید آن ها نزدیک است و تاریخ انقضای آن دیرتر! این کار به شما کمک می کند که لوازم آرایشی استانداد تازه تولیدی را بخرید که در نحوه ی کار شما هم تاثیر خواهد گذاشت.

کیفیت متریال مورد استفاده در لوازم مصرفی آرایشگاه

شاید تصور می کنید تا زمانی که از یک کالا استفاده نکنید، نمی توانید متوجه کیفیت متریال مورد استفاده در آن شوید! شما می توانید با پرسش از اطرافیان خود در رابطه با این موضوع متوجه شوید که کیفیت مواد مورد استفاده در لوازم مصرفی آرایشگاه به چه صورت است؟ هرچقدر که کیفیت متریال مورد استفاده در تولید لوازم مصرف آرایشگاهی بهتر باشد، قیمت کالا بالاتر است و می تواند بر روی نتیجه ی کارهای شما هم تاثیر بگذارد.

شما می توانید با اطمینان کردن به برند های معتبر بدون تجربه قبلی از کیفیت آن ها و مواد مورد استفاده در آن ها مطلع باشید.

هر چیزی را نیازی نیست، بخرید

برخی از آرایشگرهای تازه کار تصور می کنند که می توانند تمامی لوازم آرایشی و بهداشتی را که مشاهده می کنند، خریداری کنند! این کار اصلا لازم نیست چرا که شما و مشتریان شما ممکن است به آن ها هیچ وقت نیاز پیدا نکنید. شما باید بودجه ی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید و از آن استفاده کنید.

برخی از آرایشگرهای آماتور وسایل بهداشتی و آرایشی گران قیمتی را می خرند که هیچ وقت نتوانستند از آن ها استفاده کنند. این موضوع باعث می شود که پول خود را دور بریزند.

انتخاب نوع مواد و لوازم آرایش

همانطور که می دانید از جمله مهم ترین لوازم مصرفی آرایشگاه های زنانه لوازم آرایشی و بهداشتی است که انتخاب نوع آن بسیار مهم و حساس است. شما باید جدا از مسائل بهداشتی این نکته را در نظر داشته باشید که لوازم آرایشی مورد نیاز مشتریان شما ممکن است با هم تفاوت داشته باشد، پس بهتر است که همه ی آن ها را تهیه کرده باشید.

برای این کار نیاز به کمی تجربه است. اگر در شروع راه هستید، پس از مدتی در این زمینه تبحر کافی پیدا خواهید کرد که انتخاب نوع مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی شما برای سالن زیبایی شما به چه شکل باشد.

راهنمای خرید کرم پودر از لوازم مصرفی آرایشگاه

یکی از لوازم مصرفی آرایشگاه که به آن نیاز دارید، کرم پودر است. کرم پودر را در واقع می توان جزو مهم ترین نوع لوازم آرایش در سالن های زیبایی دانست که خرید آن نیاز به کمی مهارت و تخصص در این زمینه دارد. شما باید کرم پودر متناسب با پوست مشتریان خود را داشته باشید و از آن ها استفده کنید.

کرم پودرهای غیر استانداد می توانند بر روی پوست جوش و التهاب بوجود بیاورند. این موضوع باعث ایجاد مشکل در زیبایی مشتری شما می شود که برای اعتبار شما خوب نیست! خیلی از مشتریان شما به دنبال یک آرایش طبیعی و جذاب هستند. برای این دسته از مشتریان سعی کنید که از کرم پودرهای خیلی روشن و یا خیلی تیره استفاده نکنید.

متاسفانه برخی از آرایشگرهای آماتور با استفاده از کرم پودر های خیلی روشن یا خیلی تیره نسبت به پوست صورت مشتری باعث ایجاد تمایز بین صورت، گردن و دستان او می شوند. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره داشته باشید، می توانید از کارشناسان راینا مارکت استفاده کنید.

شما باید بسته به نوع مشتریان خود هر دو پایه تناژ صورتی و زرد کرم پودرها را در سالن زیبایی خود داشته باشید چرا که بسته به نوع پوست مشتریان خود باید از آن ها استفاده کنید.

خرید کرم پودر از لوازم مصرفی آرایشگاه

راهنمای خرید سایه چشم، جزو مهم ترین لوازم مصرفی آرایشگاه

اگر مشتریان میکاپ زیادی دارید احتمالا مصرف سایه چشم در آرایشگاه شما بالاست از همین رو بهتر است که در مورد اصول خرید آن اطلاعات کافی داشته باشید. احتمالا شما هم این ضرب المثل را شنیده اید که مهم ترین رنگ سایه در کیف آرایش هر زن، سایه ی قهوه ای است. سایه های مات پرکاربردتر و ماندگارتر از دیگر نوع سایه ها هستند.

شما نمی توانید از سایه های براق برای همه ی مشتریان خود استفاهد کنید بلکه استفاده از آن بستگی به مشتریان شما دارد. اگر دوست دارید که کار خود را حرفه ای کنید، حتما انواع رنگ سایه چشم را در سالن خود داشته باشید تا بر اساس نیاز مشتریان خود آن ها را میکاپ کنید.

راهنمای خرید سایه چشم در لوازم مصرفی آرایشگاه

راهنمای خرید خط چشم

یکی از لوازم مصرفی ارایشگاه هایی که مشتریان میکاپ دارند، خط چشم است که خرید آن هم مانند دیگر لوازم آرایشی و  بهداشتی دارای اصول خاصی است ک باید رعایت شود. خط چشم هایی که می خرید باید از بهترین نوع باشد چرا که شما به عنوان یک آرایشگر مهارت زیادی در این زمینه داشته باشید.

شما به عنوان یک آرایشگر حرفه ای می توانید از خط چشم های مویی، ژله و یا حتی کیکی استفاده کنید. شما می توانید انواع رنگ های خط چشم را در سالن خود داشته باشید تا بر اساس خوسته های مشتریان خود از آن ها استفاده کنید. البته همانطور که می دانید، محبوب ترین رنگ تولید شده در این زمینه، رنگ سیاه است.

راهنمای خرید مداد چشم جزو لوازم  مصرفی آرایشگاه

شما باید انواع مدادهاای چشم را در ارایشگاه خود داشته باشید چرا که مشتریان شما معمولا بر اساس سلیقه و نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب می کنند. مداد های داخل چشم در نتیجه ی آرایش تاثیر زیادی دارند که توجه کافی به آن ها می تواند، مشتریان شما را راضی کند. البته همانطور که می دانید، مداد های چرب تر برای کار کردن و کشیدن داخل چشم بسیار بهتر و راحت تر هستند و مداد های که چربی کمتری دارند برای بیرون چشم کاربرد بیشتری دارند.

راهنمای خرید رژ لب

در هر آرایشگاهی حتی برای میکاپ های ساده از رژ لب استفاده می شود. برای استفاده شخصی و آرایشگاهی حتما باید موارد بهداشتی در این زمینه را در اولویت بالایی قرار دهید. اگر فکر می کنید که رژ لب هایی که مدت زمان بیشتری می مانند، مناسب هستند سخت در اشتباهید چرا که با سلامتی خود بازی می کنید!

این رژ لب های ارزان قیمت با ماندگاری بالا دارای ماده خطرناک سرب هستند که ضررهای بسیار زیادی برای شما دارد. در آرایشگاه های حرفه ای معمولا از رژ لب های مایع استفاده می شود که کار کردن با آن ها سخت تر است، اما تاثیر زیادی دارند.

راهنمای خرید رژ لب

بهتر است برای مشتریانی که لب های نسبتا باریکی دارند از رژ لب هایی با رنگ هایی روشن تر استفاده کند. همچنین اگر مشتریان شما لب های نسبتا درشت و پهنی دارند بر اساس سلیقه و خواسته ی آن ها می توانید رنگ رژ را انتخاب کنید. همین موضع باعث می شود که شما در آرایشگاه خود انواع رنگ رژ لب را نگهداری کنید.

محبوب ترین و معروف ترین برند های لوازم مصرفی ارایشگاه

اگر می خواهید که لوازم مصرفی آرایشگاه شما کیفیت خوبی داشته باشند، می توانید آن ها را از بین برند های معتبر و محبوبی که در این زمینه وجود دارند، خریداری کنید. برندهایی که در ادامه بصورت ذیل مختصر آن ها را معرفی کنیم، جزو محبوب ترین برندهای این زمینه هستند:

لوازم آرایشی مک یا M.A.C

لوازم آرایشی مک یا M.A.C

همانطور که احتمالا می دانید، M.A.C یک نوع مخفف است که عبارت اصلی آن Makeup Art Cosmetic است.. این برند جزو  محبوب ترین لوازم آرایشی در سراسر دنیاست که در کشور آمریکا قرار دارد. البته این برند جزو زیر مجموعه شرکت آرایشی استی لادر قرار دارد.

لوازم آرایشی و بهداشتی که توسط این برند تولید می شود دارای کیفیت بالایی است و جزو بهترین برند هایی است که معمولا برای آرایش عروس استفاده می شود. همچنین اکثر آرایشگرهای بسیار حرفه ای از این نوع برند برای لوازم آرایشی خود استفاده می کنند.

لوازم آرایشی استی لادر Eastee Lauder

لوازم آرایشی استی لادر Eastee Lauder

دومین برندی که قصد معرفی آن را داریم، نیز برندی آمریکایی است که آن هم زیر مجموعه ی شرکت استی لادر است. این برند به علت قیمت بالا کالاهای خود جزو رده بالاترین نوع لوازم آرایشی محسوب می شود. در برخی از آرایشگاه های بسیار لوکس برای لوازم مصرفی آرایشگاه از این برند استفاده می کنند.

لوازم آرایشی لانکوم Lancome

لوازم آرایشی لانکوم Lancome

لوازم آرایشی در فرانسه طرفداران زیادی دارد و همین موضع باعث ایجاد برند لانکوم در فرانسه شد. البته باید بیان کرد که محصولات لانکوم قیمت بالایی دارند، اما کیفیت خوبی ندارند و برای استفاده از آن ها مخصوصا به عنوان لوازم مصرفی آرایشگاه اصلا توصیه نمی شود. البته اگر برای پوست های حساس می خواهید از آن استفاده کنید، شاید مناسب باشد چرا که لوازم ارایشی آن بدون هیچ رایحه و عطر است.

البته در مورد لانکوم نباید بی انصافی کرد چرا که ریمیل های تولید شده توسط این برند واقعا بهترین نوع ریمل در دنیاست. البته خود این شرکت هم در این زمینه ادعاهای زیادی دارد که توجه به آن ها می تواند، مفید باشد.

لوازم مصرفی ارایشگاه های مردانه

در بالا بیشتر به مواردی مانند لوازم آرایشگاه زنانه پرداختیم، اما باید بدانید که لوازم مصرفی آرایشگاه های مردانه بسیار مهم هستند زیرا مردانی که به ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند به آرایشگاه هایی می روند که معمولا در این زمینه پیشتاز هستند و کالاهای با کیفیتی دارند. در آرایشگاه های مردانه موارد مختلفی به عنوان لوازم مصرفی در نظر گرفته می شود که در ادامه موارد مهم آن ها را به شما معرفی می کنیم:

رول دور گردن

در اکثر آرایشگاه هایی که به مسائل بهداشتی و رعایت حال مشتری اهمیت داده می شود از رول دور گردن استفاده می شود که یکبار مصرف است و مانع ایجاد حساسیت و مشکلاتی می شود که ممکن است پیش بند برای شما بوجود اورد.

نیم تیغ

نیم تیغ ها در آرایشگاه های مردانه کاربردهای زیادی دارند که از جمله آن ها به اصلاح ریش، پشت گردن و خط گرفتن استفاده می شود. همچنین می توان لقب پر مصرف ترین لوازم مصرفی آرایشگاه را به این نوع محصول داد که معمولا در بسته های 100 تایی فروخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر در زمینه خرید لوازم مصرفی آرایشگاه خود دچار مشکل هستید و نمی دانید که چکاری باید انجام دهید، می توانید از مشاوره کارشناسان ما در این زمینه کمک بگیرید تا خریدی هوشمندانه داشته باشید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --