دنیای کودکان با بازی‌های مختلف آمیخته شده است و همه‌ی کودکان وسایل و اسباب بازی‌های مورد علاقه‌ای دارند و بیشتر تایم روزانه خود را به آن‌ها اختصاص می‌دهند. دختران دارای دنیای کودکانه و فانتزی‌تری هستند و اسباب‌بازی‌های آن ها نیز متنوع و متعدد است. می‌توان گفت که هیچ چیز به اندازه یک اسباب بازی زیبا و جذاب برای کودکان خوشحال کننده نیست. اسباب بازی دخترانه زیادی در فروشگاه‌های مختلف وجود دارد و می‌توان از این فروشگاه‌ها اسباب بازی‌های زیبا و فانتزی را برای کودک خود انتخاب کنید. اما توصیه می‌شود که علاوه بر توجه به سلیقه فرزند به موارد دیگری نیز برای انتخاب اسباب مناسب توجه کنید. ذکر این نکته نیز بسیار مهم است که اسباب بازی‌های علاوه بر سرگرم کردن کودکان باید راهی برای تقویت مهارت‌های مختلف آن‌ها نیز باشد.

کودکان وظیفه‌ای مهم‌تر از بازی کردن ندارند و بازی برای سن آن‌ها حکم یک کار مهم را دارد. از این رو می‌توان گفت که کودکان نیز به مانند بزرگسالان برای کار خود نیازمند ابزار و وسایل مختلف هستند که این ابزار شامل اسباب بازی‌ها می‌شود که باید آن‌ها را متناسب با سن فرزند خود انتخاب کنید. انتخاب اسباب بازی متناسب با سن کودک در دختران بیشتر حائز اهمیت است؛ چرا که به طور کلی دختران افراد حساس‌تری هستند و وجود اسباب‌ بازی‌های نامناسب می‌تواند روحیه لطیف آن‌ها را خدشه‌دار کند. هنگامی که کودکان سن کمی دارند باید مهارت‌های فردی خود را تقویت کنند و همچنین باید با وظایف خود در خانواده نیز به مرور آشنا شوند. برای آموزش این موارد معمولا والدین ساعت‌های زیادی را صرف می‌کنند. اما می‌توان گفت که با خرید اسباب بازی دخترانه می‌توان این موارد را به کودک خود آموزش داد.

چرا اسباب بازی‌ها را از سایت آبنبات خریداری کنیم؟

سایت آبنبات از معتبر و معروف‌ترین سایت‌های خرید اسباب بازی است که در آن می‌توانید انواع مختلف اسباب بازی‌ها را مشاهده کنید. وجود یک سایت قدرتمند در زمنیه‌ی اسباب بازی همواره یکی از دغدغه‌های والدین بوده تا بتوانند از طریق آن با انواع مختلف اسباب بازی ها روبه‌رو شوند و بهترین آن‌ها را برای کودکان خود برگزینند. همچنین باید همواره اسباب بازی‌ها متناسب با سن کودکان انتخاب شود و توجه به این موضوع در فروشگاه‌های اسباب بازی کمی سخت و دشوار است اما در سایت آبنبات به راحتی می‌توانید به اسباب بازی‌های متناسب با سن فرزند خود دست پیدا کنید.

اسباب بازی‌ها انواع متعددی دارند و پیدا کردن وسیله ای مناسب در مغازه و فروشگاه‌ها بسیار سخت است و نمی‌توان تمام محصولات فروشگاه را رصد کرد و بهترین آن‌ها را انتخاب نمود. اما  با استفاده از سایت‌ها می‌توان تمامی محصولات را نگاه کرد و با انتخاب بهترین آن‌ها کادویی مناسب و جذابی را به فرزند خود هدیه بدهید. از دیگر دلایلی که افراد را ترغیب می‌کند که از سایت آبنبات خریداری کنند، تحویل گرفتن محصول بدون آسیب و خرابی است. بسیاری از فروشگاه‌های اسباب بازی فروشی، وسایل خود را بر روی هم قرار می‌دهند و از این رو امکان خرابی و پوسیدگی اسباب بازی‌ها وجود دارد و مخصوصا  این احتمال برای برخی از اسباب بازی دخترانه که در طراحی ظریفی دارند، افزایش می‌یابد. از این رو توصیه می‌شود که برای خرید هر محصولی از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر استفاده کنید تا محصول را مناسب و باکیفیت در اختیار بگیرید.

با انتخاب اسباب بازی مناسب، مهارت‌های فرزند خود را تقویت کنید

با انتخاب اسباب بازی مناسب، مهارت‌های فرزند خود را تقویت کنید

همانطور که گفته شد برای خرید اسباب بازی برای کودکان فقط نباید به نظر و سلیقه‌ی آن‌ها بها داد بلکه باید اسباب بازی را خریداری کرد که سبب تقویت مهارت‌های فردی او شود. در انتخاب اسباب بازی مناسب مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه شود سن کودکان است. کودکان اعم از دختر یا پسر در هر سنی که قرار دارند باید آموزش‌ و مهارت‌ها مختص به سن خود را فرا بگیرند. برای فهم این موضوع به چند مثال زیر توجه کنید:

 • کودکان بیش از همه‌ی افراد نیاز به تحرک و تفکر دارند و این موضوع در سن‌های پایین بسیار اهمیت دارد. از این رو برای کودکان خردسال باید اسباب بازی‌هایی را تهیه کرد که علاوه بر تحرک سبب یادگیری آن‌ها شود.
 • دختران بسیار باهوش و با استعداد هستند به شرط آن که آن‌ها را از سن‌های پایین با هدف و انگیزه رشد دهید. اسباب بازی دخترانه ساختنی، مانند انواع مختلف لگو‌ها در بازار وجود دارد که با خرید آن‌ها در فرزند خود انگیزه ساختن آن را ایجاد می‌کنید تا با درست کردن لگوها به موفقیت برسد.
 • کودکان معمولا نمی‌توانند با حواس پنجگانه خود به خوبی کار کنند از این رو تهیه اسباب بازی مناسب برای تقویت حواس پنجگانه در سنین خردسالی می‌تواند مثمر ثمر باشد.
 • کودکان وقتی به سن پنج سالگی می‌رسند نیاز به تحرک در آن‌ها افزایش می‌یابد یک اسباب دخترانه مناسب برای این سن می‌تواند طناب باشد که علاوه بر سرگرم کردن کودک، آمادگی جسمانی او را نیز افزایش می‌دهد.
 • توصیه می‌شود که قبل از دوره دبستان برای افزایش اعتماد به نفس کودکان از اسباب بازی‌هایی که برای افزایش قدرت تکلم به وجود آمده، استفاده کنید.

چگونه بهترین اسباب بازی دخترانه را خریداری کنم؟

چگونه بهترین اسباب بازی دخترانه را خریداری کنم؟

برای انتخاب درست و اصولی اسباب بازی مناسب برای کودک خود بهتر است که بیش از پیش به این موارد توجه کنید.

 • اسباب بازی‌هایی که مهارت‌های هنری را در کودک ایجاد می‌کنند مانند خمیر بازی، مداد رنگی و ماژیک، قیچی کاری و… . این اسباب بازی‌ها می‌تواند سبب تقویت مهارت‌های هنری کودک شود و برای دختران که روحیه لطیف دارند می‌‌تواند اسباب بازی دخترانه مناسبی باشد.
 • یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان بچه‌ها را با دنیای واقعی آشنا کرد اسباب بازی‌ها هستند از این رو به دنبال عروسک‌هایی بگردید که نزدیک به شخصیت فرزندتان است که کودک از آن الگو درستی بگیرد.
 • سن هفت سالگی سن مناسبی برای خرید اسباب بازی‌های کمی متفاوت‌تر است. در این سن برای کودکان می‌توانید انواع مختلف کتاب‌ها، ابزار موسقی ساده و… را خریداری کنید.
 • توصیه می‌شود که اگر کودک خردسالی دارید اسباب بازی‌هایی برای او تهیه کنید که بتواند آن‌ها  را با دوستان خود به اشتراک بگذارد. بدین وسیله‌ می‌توان روابط اجتماعی کودک را بهبود بخشید.
 • بعد از آن که کودک از سن‌ خردسالی خارج شد، باید اسباب بازی‌های او را به گونه‌ای انتخاب کرد که در خارج از خانه از آن‌ها استفاده کند. از جمله این وسایل می‌توان به اسکیت، دوچرخه و…
 • اشاره کرد.

در هر سنی فرزند شما به دنبال چه بازی‌هایی است؟

در هر سنی فرزند شما به دنبال چه بازی‌هایی است؟

کودکان از هنگامی که متولد می‌شوند به دنبال بازی‌ها مختلف هستند که برای برخی از بازی‌های نیاز به اسباب بازی‌های مختلف است.

باز‌ی‌‌های تمرینی: کودکان همواره به دنبال آن هستند که با استفاده از باز‌ی‌ها خود را سرگرم کنند و این موضوع در روز‌های آغازین تولید نیز وجود دارد. در این دوران تکان دادن دست‌ها و خارج کردن آوا‌ها از حنجره از بازی‌های کودکان نوزاد است و با گذشت زمان وقتی کودک به چند ماهگی می‌رسد، علاقه دارد که دیگران را نیز در بازی‌های خود شریک کند. بازی دالی موشه مناسب ترین بازی در این دوران است.

بازی‌های تخیلی: کودکان از سن یک ونیم سالگی تا حدود سه سالگی سعی دارند تا با بازی‌های تخیلی خود را سرگرم کنند. در این سن، کودک خردسال خرس عروسکی بزرگ خود را فرزند خود می‌داند و از آن‌ها نگه داری می‌کند. به همین دلیل بهترین اسباب بازی دخترانه در این بازه سنی می‌تواند عروسک‌ها باشد.

بازی‌های تقلیدی: از سن سه سالگی به بعد دختران به دنبال تقلید از مادران خود هستند و به نوعی مهارت‌های زندگی‌ را با الگو برداری از آن‌ها یاد می‌گیرند. در این بازه سنی بهترین اسباب بازی می‌تواند لوازم آشپزخانه دخترانه باشد که کودک با الگو برداری از مادر غذا درست کند و یا ظرف‌هایش را بشوید.

بازی‌های نمادی: معمولا کودکان از بازه سنی یک سال تا 8 سال به دنبال بازی‌های نمادی هستند. این بازی‌ها نیز نمونه‌ی دیگری از بازی‌های تخیلی است. برای تامین بازی‌های نمادی لگو‌ها بیشترین نقش را ایفا می‌کنند و از این رو خرید لگو و خمیر بازی برای بازی‌های نمادی بهترین اسباب بازی دخترانه هستند.

بازی‌های با قاعده: منظور از بازی‌‌های با قاعده بازی‌هایی است که دارای قانون بوده و کودکان برای انجام آن نیاز به تفکر و تمرکز دارند. بهترین بازی در این دوران را می‌توان بازی‌های فکری قلمداد کرد که معمولا از سن 10 سالگی شروع می‌شود.

اکثر کودکان این اسباب بازی‌ها را دوست دارند

اکثر کودکان با توجه به سنشان علاقه به بازی‌های مشترکی دارند که در ادامه این بازی‌ها را به ترتیب سن بیان می‌کنیم.

 • هنگامی که کودکان سنی کمتر از دوسال دارند بهترین اسباب بازی دخترانه و پسرانه شامل اسباب بازی‌های آویزی، جغجغه و اسباب بازی‌های موزیکال می‌شود.
 • زمانی که سن فرزند شما به سه سال رسید قطع به یقین به جور کردن تیکه‌های پازل علاقه پیدا می‌کند و انگیزه بسیار زیادی برای درست پازل‌ها در او شکل می‌گیرد. توصیه می‌شود که پازل‌های آسانی را برای او خریداری کنید تا با حل آن احساس خوشحالی و موفقیت در او شکل بگیرد.
 • در سن 5 سالگی عروسک‌ها در بین کودکان بسیار محبوب می‌شوند. پسر‌ بچه‌ها از عروسک‌های خود قهرمان جنگ می‌سازند و دختران نیز از عروسک‌ها خود خانوم‌های مهربان و دلسوز به وجود می‌آورند.
 • در سن 6 سالگی کودکان اعم از دختر و پسر علاقه به بازی‌های تحرکی دارند و به شدت به توپ بازی و یا دوچرخه سواری علاقه پیدا می‌کنند. به این نکته نیز توجه کنید که توپ یا دوچرخه را نمی‌توان اسباب بازی دخترانه یا پسرانه قلمداد کرد بلکه برای هر دو جنسیت وسیله‌ی بازی مناسبی هستند.
 • از سن هفت سالگی کودکان دوست دارند که بیش از پیش تفکر کنند و رفته رفته از تحرک آن‌ها کاسته می‌شوند و به دنبال بازی‌های فکری مختلف از جمله شطرنج هستند. توصیه می‌شود که به کودکان خود از سن هفت سالگی شطرنج را یاد دهید تا ذهن او در بزرگسالی تمرکز کافی را داشته باشد.

برای انتخاب اسباب بازی چه معیارهای را باید مدنظر قرار داد؟

با توجه به ویژگی‌های کودکان که در بخش‌های قبل در مورد آن‌ها صحبت کردیم باید اسباب بازی مناسب و باکیفیتی را خریداری کنیم اما برای خرید اسباب بازی باید چه ملاک هایی را مدنظر قرارد داد؟ به طور کلی برای خرید اسباب بازی دخترانه و پسرانه توجه به سه موضوع بسیار مهم است که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد. اما باید گفت که معیار‌های اصلی برای انتخاب اسباب بازی روحیات و خصوصیات اخلاقی کودکان است و در این بخش فقط ملاک‌هایی که با بهره گیری از آن‌ها می‌توان محصولی باکیفیت را خریداری کرد، معرفی شده است.

 • اولین معیار که برای انتخاب یک اسباب بازی باید به آن توجه کرد کیفیت اسباب بازی است. بالا بودن کیفیت اسباب بازی دو مزیت بزرگ را به همراه دارد. اول آن که خطری در صورت خرابی اسباب بازی کودک را تهدید نمی‌کند؛ دوم آن که با خرید اسباب بازی باکیفیت، این محصول دیرتر خراب شده و کودک می‌تواند از آن زمان زیادی استفاده کند.
 • همانطور که گفته شد سن مهم‌ترین معیار برای انتخاب اسباب بازی مناسب است چرا که کودکان در هر مرحله‌ از رشد علاقه و سلیقیشان تغییر می‌کند از این رو بسیار ضروری است که اسباب بازی متناسب با سن کودک خرید داری شود. اسباب بازی که برای یک کودک 2 ساله جذابیت دارد هیچ شوق و ذوقی در کودک 4 ساله به وجود نمی‌آورد.
 • خریداری اسباب بازی های گران قیمت کودکان را در استفاده از آن‌ها محدود می‌کند و بچه‌ها اجازه ندارند که در هر موقعیت و مکانی از اسباب بازی های خود استفاده کنند. از طرف دیگر به دلیل گرانی آن‌ها را با دوستان خود به اشتراک نمی‌گذارند که این موضوع می‌تواند تاثیرات منفی در بزرگسالی کودکان به وجود بیاورید. از این رو برای خرید اسباب بازی دخترانه ارزان قیمت می‌توانید از سایت آبنبات استفاده کنید و باکیفیت‌ترین اسباب بازی‌ها را با قیمت مناسب خریداری کنید.

نتیجه گیری

دختران روحیه لطیفی دارند و احساسات آن‌ها بسیار بیشتر از پسران است به همین دلیل برای انتخاب اسباب مناسب برای آن‌ها باید به موارد مختلفی توجه کرد. به طور کلی برای خرید اسباب بازی مناسب سن کودک مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه کرد؛ علاوه بر سن موضوعات مختلف دیگری نیز در انتخاب اسباب بازی دخترانه حائز اهمیت است که از جمله ی آن‌ها می‌توان به شخصیت و خصوصیات اخلاقی فرزندان اشاره کرد. به عنوان مثال امکان دارد که پسر بچه‌ای عاشق عروسک باشد و همچنین دختری عاشق توپ بازی باشد که این موضوع به هیچ عنوان جای نگرانی ندارند. در انتها باید گفت که دنیای کودکان به وسیله‌ی اسباب بازی‌هایشان ساخته می‌شود از این رو باید با دانش و اطلاعات کافی، اقدام به خرید اسباب بازی کنید.

 

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --