اگر صاحب یک شرکت، سازمان و یا اداره باشید، احتمالا در مورد اهمیت داشتن یک تجهیز سالن کنفرانس و همایش، اتاق جلسات و … را می دانید. داشتن یک اتاق کنفرانس با تجهیزات لازم برای هر کسب و کاری که به  فکر پیشرفت با استفاده از همفکری بین اعضای خود است، کاملا لازم است. نکاتی که معمولا کمتر در مورد آن آگاهی وجود داد، تجهیز سالن کنفرانس بصورت صحیح و اصولی است که امروز کاملا در مورد آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تجهیز سالن کنفرانس با استفاده از بروزترین تجهیزات روز دنیا

هر شرکت، سازمان و یا اداره ای نیاز به اتاقی دارد که بتواند در آن جلسات کوچک و بزرگ، جشن ها، مراسمات خاص و … را در آن برگزار کند. هرچقدر که بر روی تجهیزات لازم این اتاق و طراحی داخلی آن وقت بیشتری گذاشته شود برای افرادی که در خارج از شرکت دعوت می کنید، دارای ابهت و عظمت بیشتری خواهید بود.

بهتر است در این زمینه از شرکت یا فردی کمک بگیرید که در این زمینه دارای تجربه های کافی باشد تا بتواند بصورت ویژه و اختصاصی برای شما یک اتاق کنفرانس طراحی کند. معمولا این موضوع می تواند بر روی نظر فرد یا افرادی که وارد شرکت شما می شوند را بصورت مثبت تغییر دهد و تصویر بهتری از برند و شرکت شما در ذهن آن ها بسازد.

فرقی نمی کند، اتاق انتخابی شما برای کنفرانس چه اندازه ای باشد. شاید اندازه آن خیلی بزرگ نباشد، اما می توان با استفاده از طرح های خاص و تجهیزات لازم اتاق کنفرانسی را با بهترین شکل ممکن طراحی کرد. البته متاسفانه در برخی از طراحی های افراد تازه کار شاهد استفاده از طرح های بسیار خاصی هستیم که ذهن فرد و مخاطب را جلب می کند و باعث حواس پرتی در هنگام جلسه می شود. به همین علت توصیه می شود در صورتی که کار حرفه ای می خواهید از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید تا به هدف خود برسید.

میزان کارایی و بهره وری در اتاق جلسات و کنفرانس

تجهیز سالن کنفرانس و جلسات در میزان بهره وری و کارایی که از این اتاق می گیرد، دارای اهمیت بسیار ویژه ای است که باید به آن توجه داشته باشید. در اتاق کنفرانس و تجهیزات حرفه ای تمامی مواردی که شما لازم دارید را باید به گونه ای کاملا قابل دسترس طراحی کنیم. در این زمینه تجهیزاتی مانند لپ تاب، کامپیوتر، پرینتر، دستگاه فکس و … اهمیت بالایی دارد.

وجود تجهیزات این چنینی در اتاق کنفرانس باعث می شود که افراد حاضر در جلسه نیاز به ترک جلسه نداشته باشند و بهتر و بیشتر تمرکز کنند تا مشکل را حل کنند. البته تجهیزات مانند سیستم صوتی خوب و قوی، میکروفن و … در اتاق های کنفرانس بسیار اهمیت دارند چرا که می توانند میزان بهره وری و کارایی را در جلسات و کنفرانس ها بالا ببرند.

یکی دیگر از وسایل تجهیز سالن کنفرانس که این روزها بسیار باب شده است و طرفدار پیدا کرده است، اسمارت برد ها و تخته های هوشمند الکترونیکی است که به راحتی می تواند، مفاهیم، اطلاعات و دیتاهای لازم را منتقل کند.

طراحی میزها بصورت استاندارد و صحیح

یکی از وسایل بسیار مهم در تجهیز اتاق کنفرانس و جلسات، میزها هستند که باید به درستی طراحی شوند و مورد استفاده قرار بگیرند. معمولا رایج ترین شکل های میزهای اتاق کنفرانس میزهای به شکل V و U هستند. یکی دیگر از شکل های رایج که شکل آن را در کلاس های درس دیدید و بیشتر در سالن های کنفرانس هتل ها استفاده می شود، استفاده کنید.

البته نوع دیگری از طراحی وجود دارد که این روزها در شرکت های استارتاپی زیاد استفاده می شود و آن میزاهای مستطیلی است که در تمام اتاق جایگذاری شده اند و پیش بینی شده است که دور هر میز دو تا سه نفر بشینند. این کار باعث می شود که اگر افراد بخواهند از اتاق خارج شوند، بتوانند این کار را به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت برای بقیه انجام دهند.

بهتر است در مورد طراحی میزهای اتاق کنفرانس و جلسات خود که جزو وسایل مهم تجهیز سالن کنفرانس به حساب می آید، قبل از تصمیم گیری از مشورت یک فرد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. فردی که بتواند به شما کمک کند بر اساس نیاز و خواسته ی خود این کار را انجام دهید.

طراحی میزها بصورت استاندارد و صحیح

تهیه امکانات مورد نیاز سالن کنفرانس و جلسات

اگر به تازگی شاهد تجهیز یک سالن کنفرانس باشید، می بینید که در گوشه ی اتاق و سالن یک بوفه یا یخچال کوچک قرار داده شده است که کمک می کند افراد حاضر در جلسه اگر به نوشیدنی خاصی نیاز دارند، آن را ا بوفه یا یخچال ورداند. همچنین در میزهای کنفرانس جدید که به تازگی طراحی شده اند در کنار میزها، مکان هایی تعبیه شده است که به راحتی بتوانید ظروف و خوراکی ها را قرار دهید.

در این زمینه بستگی به نیاز شما از اتاق کنفرانس تصمیم گیری می شود. اگر شما قصد برگزاری جلسات طولانی دارید برای عدم کاهش بهره وری وجود چنین چیزهایی می تواند باعث شود که افراد حاضر در جلسه کمتر خسته شوند.

پشتیبانی و خدمات شرکت طراحی کننده

معمولا یکی از دغدغه های انتخاب شرکت تجهیز سالن کنفرانس و جلسات این است که فرد یا شرکتی که این کار را انجام می دهند، کاملا پاسخگوی مشکلات احتمالی باشند و بتوانند در این زمینه خدمات سریعی ارائه دهند چرا که ایجاد مشکل در برخی از تجیزات سالن کنفرانس می تواند هزینه های زیاد یک شرکت را برای برگزاری کنفرانس بر باد دهد و یا اعتبار آن را زیر سوال ببرد.

همچنین در جلسات شاید شما نیاز به فردی داشته باشید که پشتیبانی را به بهترین صورت انجام دهد و در صورت بروز مشکل بتواند، آن را در سریع ترین زمان ممکن حل کند. همچنین اگر دوست دارید که فرد یا افرادی را در این زمینه داشته باشید که همیشگی باشند چرا که معمولا هر روز جلسه ی بزرگ و مهمی دارید، می توانید آگهی استخدام بدهید.

چرا باید سالن کنفرانس داشته باشید؟

چرا باید سالن کنفرانس داشته باشید؟

بهتر است قبل از تجهیز سالن کنفرانس و جلسات در رابطه با مزایای استفاده از این اتاق اطلاعات کافی داشته باشید چرا که احتمالا نمی دانید که تا بحال بدون چنین اتاقی چه ضررهایی کرده اید! اکثر صاحبان کسب و کار فکر می کنند که می توانند، جلسات خود را در هر اتاقی برگزار کنند، اما نمی دانند که این کار باعث ایجاد مشکلات متنوعی می شود.

معمولا در شرکت هایی که اتاق جلسات وجود ندارد، صاحبان کسب و کار تصور می کنند که می توانند جلسات خود را در کافی شاپ و یا حتی رستوران برگزار کنند. سر و صداهای مزاحم، حرفه ای به نظر رسیدن این حرکت، محرمانه نبودن و عدم ایجاد فضای امن برای جلسه و … برخی از نقاط ضعف این حرکت است.

در نقطه مقابل داشتن یک اتاق کنفرانس و حرفه ای که در آن تمامی کارهای مربوط به تجهیز سالن کنفرانس بصورت حرفه ای انجام شده باشد، مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت می کنیم:

تاثیرگذاری اولیه بر روی مخاطب

فرقی نمی کند که با شرکای خود یا مشتری بخواهید، صحبت کنید. شما نیاز دارید که بر روی آن ها تاثیربگذارید. تاثیرگذاشتن اولین قدم برای داشتن یک مذاکره حرفه ای است. داشتن یک سالن کنفرانس برای برقراری جلسات بزرگ و یا اتاق جلسات می تواند این کار را برای شما انجام دهد!

حریم خصوصی

شما  با برگزاری کنفرانس خود در فضای امن که اطلاعات در آنجا گفته می شود، می توانید برای خود یک حریم خصوصی بسازید چرا که در مکان های عمومی تر این مزیت اصلا وجود ندارد و فضای مناسبی برای این کار نیست.

تمرکز

تمرکز

مخاطبان شما در یک اتاق کنفرانس مجهز و یا اتاق جلسات به راحتی می توانند، حواس خود را جمع کنند و به حرف های گفته شده در حین کنفرانس و یا جلسه به خوبی گوش دهند. تمرکزی که فرد بتواند در این سالن داشته باشد، مهم ترین موضوعی است که یک طراح باید در مورد آن بداند.

حرفه ای بودن

شاید از همه ی موارد بالا مهم تر حرفه ای به نظر رسیدن شما و یا کنفرانسی است که برگزار می کنید. با این کار به مخاطب خود می فهمانید که شما فردی حرفه ای هستید و باید با شما بصورت حرفه ای برخورد شود.

چرا باید ما را برای تجهیز سالن کنفرانس خود انتخاب کنید؟

اگر متوجه شدید که شما هم مانند شرکت ها و برندهای بزرگ نیاز به اتاق کنفرانس دارید، باید بدانید که انتخاب تیمی که در این زمینه بتواند پاسخگوی شما و خواسته هایتان باشد کمی دشوار است، اما اصلا نگران نباشید چرا که ما در کنار شما هستیم. در ادامه مهم ترین دلایلی که باعث می شوند، تیم ما را برای این کار انتخاب کنید برای شما آورده ایم:

مشاوره حرفه ای و تخصصی

بر اساس میزان فضای شما و خواسته های شما باید قبل از انجام هرکاری یک مشاوره حرفه ای دریافت کنید. مشاوره ای که به شما کمک می کند، نوآوری و نگرش بهتری  به موضوع داشته باشید. مهم سلیقه و خواسته های شماست. ما به شما کمک می کنیم که راحت تر به آن برسید و  خواسته های خود را برآورده کنید، پس اصلا نگران نباشید!

تخصص کاری و مهارت های لازم

تیم ما از افراد فوق حرفه ای در این زمینه تشکیل شده است که تمامی امکانات مورد نیاز شما را فراهم می کند. تمامی استانداردهای جهانی تجهیز سالن کنفرانس و جلسات توسط تیم ما بصورت حرفه ای رعایت می شود که هیچ مشکلی در کار نهایی وجود نداشته باشد!

پشتیبانی سریع و راحت

احتمالا شما به تیمی نیاز دارید که در تمامی مراحل مشاوره، طراحی، اجرا و خرید تجهیزات به شما کمک کند که بهترین انتخاب ها را داشته باشید. ما حتی بعد از پایان کار و تحویل یک سالن کنفرانس تجهیز شده در کنارتان خواهیم ماند!

مشتری مداری

در هر کسب و کاری که باشید، مشتریان شما حرف اول را می زنند. در این زمینه تیم ما مهم ترین هدفی که دارد، رضایت خاطر شماست. شما باید بصورت دقیق به خواسته های خود برسید.

رزومه قوی و عالی

مشتریان گذشته ما اثبات کنده ادعاهای ما هستند که می توانند به شما ثابت کنند که انتخاب تیم ما برای تجهیز سالن کنفرانس شما، بهترین گزینه ای است که می توانید انتخاب کنید.

برخی از تجهیزات استفاده شده در سالن کنفرانس

در سالن کنفرانس ها بر اساس نیازهای کارفرما احتمالا از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که در ادامه به چند مورد آن ها اشاره خواهیم کرد:

تجهیزات صوتی

هر نوع تجهیزات صوتی مانند انواع میکسرها و پاور میکسرها، باندهای اکتیو و پسیو، بلندگوهای اهمی و ولتی و … برخی از تحهیزات صوتی هستند که شاید برای تجهیز سالن کنفرانس مورد استفاده قرار بگیرند. شما می توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را از ما بخواهید.

تجهیزات تصویربرداری

واردات هر نوع تجهیزات تصویربرداری که در سالن کنفرانس شما مورد نیاز باشد را می توانید با خیال راحت به تیم ما بسپارید. برخی از لوازم مورد نیاز برای تجهیز سالن کنفرانس برای تصویر برداری عبارت اند از:

  • دوربین های روباتیک برند های پاناسونیک و سونی
  • میکسرهای حرفه ای تصویربرداری برای سالن های بزرگ
  • رکوردهای جدید که بصورت زنده می توانند، تصویر را ظبط و پخش کنند
  • کنترلرهای مورد نیاز برای دوربین های رباتیک
  • و …

اگر به فکر بهترین ها هستید، می توانید بر روی بهترین تیم تجهیز سالن کنفرانس حساب کنید!

تجهیزات نورپردازی

هر نوع تجهیزات نورپردازی که شما نیاز داشته باشید، توسط ما تامین و خریداری می شود و به سالن کنفرانس شما اضافه می شود. تجهیزات نورپردازی برای یک سالن کنفرانس بسیار مهم هستند. هرچقدر که سالن کنفرانس شما در این زمینه بهتر تجهیز شود، احتمالا سالن کنفرانس جذاب تر و زیباتری خواهید داشت.

انواع نورهای گرم و سرود، استودیوهای تصویر برداری، نوردپردارزی های مورد نیاز برای یک سالن کنسرت و دیتا پروژکتور کارکرده و … جزو تجهیزاتی است که توسط تیم ما می توانند تامین شوند.

اگر به فکر راه اندازی یک اتاق یا سالن کنفرانس حرفه ای و بی نظیر هستید، بهتر است که قبل از هر اقدامی با صدرا کامپیوتر تماس بگیرید تا یک مشاوره ی رایگان در این زمینه از ما دریافت کنید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --