بد ندیدم 5 نکته مهم افزایش سرعت وب سایت بسیار ساده اما اساسی را که در وبسایت‌های ایرانی زیاد به چشم می‌خورد را بگویم که به شدت در بالا بردن سرعت موثر است. شما هم می‌توانید به این مجموعه بوسیله تجربیات خودتان اضافه کنید. شاید کامنت‌های همین پست هم توانست مجموعه بی‌نظیری برای همکاران‌تان بشود 🙂
نگاهی به تاریخچه سرعت و بهره‌وری از سیستم
بد نیست یک نگاه مختصر داشته باشیم به این که اصلا پرفورمنس و سرعت چه طوری و به چه عواملی وابستگی دارند. برای همین باید اول یک خورده برگردیم عقب تا بتوانیم ببینیم مشکل قبلا از کجا ناشی می‌شده و الان از کجا؟
مشکلات مربوط به خطوط ارتباطی و زیرساختی: یک زمانی بود ( بیش از ده ‌سال پیش ) که مشکلات همه و همه مربوط می‌شد به این که کلا نمی‌شد از یک حدی بیشتر اطلاعات را جا به جا کرد. یعنی راه‌های ارتباطی آنقدر سریع بود. مثلا استفاده از سیم‌های مسی باعث می‌شود شما محدودیتی داشته باشید که هر کاری کنید هم قابل رفع نیست.
البته آنقدر ها هم از نظر فنی ضعیف نبودند. همان زمان فیبرنوری و ارتباطاتی با پهنای باند بالا بود ولی خوب دسترسی و کار با این خطوط ( که خطوط پرسرعت هم محسوب نمی‌شوند در مقابل امکانات الان ) کار را کمی مشکل می‌کرد. طبیعتا برای بهبود وضعیت دسترسی به منابع اینترنتی نیاز بود که این محدودیت‌ها برداشته شود
یادآوری: هنوز در ایران این مشکل رفع نشده است و از نظر زیرساخت‌ها با مشکل روبرو هستیم. البته اصلا عجیب نیست که هنوز این مشکل که مربوط به قبل از سال 2000 است هنوز توی ایران وجود دارد. فقط برای این یادآوری می‌کنم که حواس‌تان به چنین محدودیت‌هایی باشد که اگر خواستید تجارت‌‌تان را در ایران راه اندازی کنید در هر حال کمی باید با مشکل سرعت دست و پنجه نرم کنید
مشکلات مربوط به سرورها و سخت‌افزارهای طرف ارائه دهنده: شرکت‌هایی مانند سیسکو شروع کردند به ارائه سخت‌افزارها و راهکارهایی که بتوانند مشکل قبلی را حل کنند. اما مشکل جدیدتری شروع شد و آن اینکه حالا ما بستر را داریم. چطوری با سرعت بالا اطلاعات را ارائه بدهیم؟
تا همین دو-سه سال پیش تهیه سرور یک مشکل بزرگ و بسیار هزینه‌بر بود و همین سرورهای ضعیف هم کلی دردسر داشتند. بالاخره برآورده کردن نیازهای این حجم از usage کار سختی بود.
این مشکل هم تقریبا در یکی دو سال اخیر با گسترش دیتاسنتر‌های فوق سریع در سرتاسر جهان حل شده است. حالا شما با هزینه‌ای به مراتب کمتر از گذشته می‌توانید یک سرور امن و سریع داشته باشید.
و هم اکنون مشکلات مربوط به مشتری و استفاده کننده: مشکلات سرور و خطوط ارتباطی توی این دو سال اخیر دیگر وجود ندارد. حالا مشکل رفته سمت مصرف‌کنندها که آیا واقعا امکانش را دارند که استفاده کنند از امکانات ارائه شده توسط سرویس‌ها؟
برای دوستانی در داخل ایران که می‌خواهند مارکت یا سرویسی راه بیاندازند این خیلی مهم است چون عملا سرعت در ایران بسیار پایین و محدود شده است. برای همین است که توصیه‌ها حتی به وبلاگنویسان هم می‌شود که مثلا پادکست‌های حجیم ندهید یا از پست‌های پر عکس کمتر استفاده کنید. وب‌دیزاینرها هم این را می‌دانند معمولا و شروع کردند به طراحی وبسایت‌های سبک به جای وبسایت‌های حجیم و شلوغ. یادتان می‌آید چطور سادگی گوگل بر شلوغی یاهو برتری یافت؟
5 راز ساده ولی مهم برای داشتن سرعت بالاتر
هر چند نمی‌شود من را وب‌مستر خواند ولی 5 اصل را بیان می‌کنم که ثابت شده و بسیار ضروری در زمینه کاری وب‌مسترهاست. 5 اصلی که رعایت آنها ساده است ولی به هیچ عنوان کم‌اهمیت نیست!
دستورات را انجام بدهید و از ابزارها غافل نشوید:
این یکی خیلی بدیهی به نظر می‌رسد ولی این طور هم نیست. برای این که در این قسمت موفق بشوید باید همواره دنبال راه‌هایی باشید که کشف می‌شود و روز به روز از آنها بیشتر استفاده کنید. در سطح نت بگردید با ابزارهای بسیار زیادی برخورد می‌کنید که به شما کمک می‌کنند وبسایت سریع‌تری داشته باشید
از فلش و سیلورلایت و چیزهایی از این قبیل دوری کنید:
درست است. درست است. من می‌دانم شما خیلی خوش ذوق هستید و کلی ایده بامزه دارید که دوست دارید با فلش در سایت‌تان نشان بدهید. اما آیا فکر بازدیدکنندگانی را کردید که قرار است از سرویس شما استفاده کنند؟
توی جاهایی مثل ایران خیلی مهم است که مطلب زود به دست مخاطبش برسد وگرنه هر چقدر هم که سرویس جذاب باشد کاربر نه این که نخواهد، نمی‌تواند از سرویس شما استفاده کند.
یکی از بدترین کارهایی هم که می‌شود کرد این است که توی یک محتوای فلش این امکان را قرار داد که به سرویس وارد بشوند. آن وقت رسما مجبورند قید سایت شما را بزنند. فلش و سیلورلایت خوب و «باحال» و شیک هستند ولی خیلی محدود و فقط در مواقع نیاز!
خروجی از محتوای سایت را کنترل کنید:
یک سری اطلاعات هستند که از خارج از سایت شما کنترل می‌شوند و به محتوای عادی ربط ندارند. یک چیزهایی مثل تبلیغات و تصاویری خارج از سرور و ویدیوهایی مثل یوتیوب مثال‌هایی برای این جور محتویات هستند.
این جور محتویات همیشه باعث می‌شوند که سرعت سایت شما پایین بیاید. کاربرها مخصوصا در ایران به خاطر مسائل سرعت‌شان همیشه از ویدیوها فراری هستند. سعی کنید از آنها بسیار هوشمندانه استفاده کنید یا اصلا نکنید.
شما هم حتما سایتهایی را دیده‌اید که تبلیغات متحرک از سر و کول‌شان بالا می‌رود. آخر و عاقبت همه آنها با چیزی مثل افزونه فایرفاکسی Adblock Plus است که یا تبلیغات را حذف کنند یا کلا هر چیز مزاحمی که شما برایش کلی انرژی گذاشتید را!
تبلیغات باید زیبا و جذاب باشد. استفاده از ویدیو در این وضعیت اینترنت ایران کار زیاد هوشمندانه‌ای نیست. با استفاده از امکاناتی که دارید محیط را کم عکس و سبک نگاه دارید. تاثیر این کار در کنار کدنویسی درست شگفت‌انگیز است.
هاست‌تان را نزدیک بازار هدف انتخاب کنید:
مشکل بزرگی که برای وب‌مسترهای ایرانی هست شاید نداشتن وب‌هاستینگ یا دیتاسنتر مطمئن است که میزبانی اطلاعات‌شان را به آنها بسپارند. اما از آنجایی که ساختار مطمئنی برای ارتباطات بر پایه نت نداریم بد نیست که هر چه بیشتر هاستینگ‌تان را نزدیک بازار هدف‌تان انتخاب کنید. این جوری گاز گرفته شکل کابل‌ها توسط کوسه ( یکی از مشکلات عدیده اینترنت ایران در کنار گیر کردن لنگر کشتی به کابل‌های مادر مخابراتی ) نمی‌تواند بر روند ارائه خدمات شما تاثیر بگذارد.
طبیعتا به خاطر این که مسئولیتی نمی‌توانم بپذیرم از توصیه هاستینگ و سرورهای داخلی اجتناب می‌کنم اما همین قدر هم بگویم که می‌توانید گزینه‌های خوبی بیابید. حتی کمپانی‌هایی مانند رک‌اسپیس دفاتری دارند که به مناطق مختلفی از جمله آسیا سرور محلی ارائه کنند.
ندازه‌گیری کنید:
شما وب‌مستر هستید پس راه دوری نمی‌رود اگر یک اندازه‌گیری روی سیستم‌تان داشته باشید. هر چند وقت یک بار با ابزارهای مختلف سیستم را چک کنید. با ابزارهایی که هست شروع کنید به بررسی سرور. نگذارید از کنترل خارج شود. ابزارها زیاد است و با یک سرچ ساده می‌توانید چیزهای فوق‌العاده‌ای پیدا کنید.

طراحی سایت اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاورد طراحی سایت باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و قالب وردپرس آنفایو بسپارید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --