وب سایت دانلود عکس – تعدادی از وب سایت ها هم مکانی را برای این دسته از عکاسان فراهم کرده اند تا تصاویر خود را در آنها به اشتراک بگذارند. امروز هم ما در اینجا مجموعه ای از سایت هایی که تصاویر و عکس رایگان ارائه می کنند را معرفی کرده ایم که می توانید از آنها در وبلاگ نویسی ، طراحی های وب ، طراحی های گرافیکی ، مجله ها و … استفاده کنید.

1- stock.xchng

سایت stock.xchng یک وب سایت پر از عکس و تصویر رایگان است که می توانید با جستجوی عبارات خود در این سایت ، به عکس های بسیار زیادی دسترسی داشته باشید که همه به رایگان در این سایت قرار گرفته اند و از بابت کپی رایت هم خیالتان راحت خواهد شد. تقریبا در این سایت نزدیک 400000 تصویر و عکس آپلود شده است که از عکاسان حرفه ای گرفته تا آماتور در آن عکس آپلود می کنند. تقریبا هدف این سایت بیشتر تمرکز روی بازار طراحان وب ، توسعه دهندگان وب ، نقاشان و چاپ عکس است.

2- Freerange Stock

سایت Freerange Stock یکی دیگر از سایت های ارائه کننده عکس رایگان است که منبع عظیمی از عکس های با کیفیت را در خود جای داده است ، بطوریکه اکثر تصاویر با رزولوشن 2400*1600 پیکسل ارائه می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید اینست که در سایت عضو شوید و شروع به جستجو عبارات خود و دانلود عکس مورد نظرتان نمایید.

3- Morguefile

سایت Morgue file یک وب سایت برای دانلود عکس های با کیفیت است که در سال 1996 آغاز به کار کرده است و به شدت هم مورد توجه طراحان سایت و توسعه دهندگان وب است. هدف این سایت بیشتر برای نقاشان ، هنرمندان ، طراحان ، معلمان و … است.

4- Pixel Perfect Digital

سایت Pixel Perfect شاید خیلی پر از عکس و تصویر نباشد و یک جامعه کوچک از تصاویر را پوشش دهد ، اما مطمئنا تمام تصاویر توسط عکاسان حرفه ای گرفته شده است و عکس های بسیار با کیفیتی را می توان در آن پیدا نمود. فقط کافیست نام یا عبارت خود را در کادرها جستجو وارد کرده و با کیفیت ترین عکس را دریافت کنید. این سایت تقریبا حدود 8000 عکس رایگان در خود جای داده است و برای طراحان وب سایت و چاپ با وضوح بالا بسیار عالیست.

5- Flickr

سایت فلیکر یکی از بزرگترین سایت های اشتراک گذاری عکس آنلاین بر روی وب است که متشکل از عکس های آماتوری و حرفه ای است. هدف این سایت ایجاد مکانی برای آپلود و دانلود عکس است که عکاسان بسیار زیادی را از مبتدی تا حرفه ای مشتاق به آپلود عکس می نماید. البته اگر خیلی روی مقوله کپی رایت توجه دارید که باید قبل از به کارگیری بعضی از تصاویر از عکاس آن اجازه گرفته و یا عکس را به آدرس فلیکر ارجاع دهید.

6- Stockvault

سایت Stockvault یک مکان خوب و مناسب برای پیدا کردن عکس های با کیفیت رایگان است که تقریبا نزدیک به 30000 عکس در اندازه های با کیفیت را در خود جای داده است. البته شاید بیشتر این تصاویر برای طراحان وب و چاپ عکس کاربرد داشته باشد.

7- Deviantart

سایت Deviantart را که دیگر همه می شناسند و جامعه ای بزرگ و بسیار محبوب برای طراحان و عکاسان است که منبع بسیار خوبی برای یافتن تصاویر رایگان می باشد. البته در دسته تصاویر استوک این سایت می توانید عکس های با کیفیت و خوبی را پیدا کنید. هدف این سایت بیشتر طراحان ، عکاسان ، هنرمندان و طراحان وب است. البته توجه داشته باشید که در صورت به کارگیری تصاویر و برای حفظ قوانین کپی رایت حتما برای بعضی از تصاویر از عکاس آن اجازه دریافت کنید.

8- Everystockphoto

سایت Every stock photo هم یک منبع بسیار خوب و مناسب برای تصویرهای رایگان است که تقریبا بیش از 5 میلیون عکس را در خود جای داده است ، بطوریکه در حال تبدیل شدن به یک سایت محبوب از عکس و تصویر می شود. بیشتر عکس های این سایت هم می توان برای طراحی وب ، وبلاگ نویسی ، طرح های قابل چاپ استفاده کرد.

9- kavewall

سایت kavewall هم یک منبع بزرگ از عکس های با کیفیت است که در 18 دسته بندی مختلف در این سایت قرار گرفته اند که در هر دسته بندی آرشیو بزرگی از تصاویر با رزولوشن بالا وجود دارد.

10- Free Stock Photos Bank

این سایت هم بسیار شبیه Stock Xchng عمل می کند و عکس های بسیار با کیفیتی را به کاربران ارائه می دهد و فقط کافیست که ثبت نام کرده و عکس مورد نظرتان را دانلود کنید.

11- Freestockphotos.biz

یکی از منابع بسیار عالی برای پیدا کردن عکس ها و تصاویر رایگان برای بکار بردن در انواع طراحی ها و چاپ عکس است.

12- Free Pixels

سایت Free Pixels هم عکس های با رزولوشن بالا و رایگان را برای استفاده در انواع طراحی ها و طرح های قابل چاپ ارائه می دهد.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --