وظایف سیستم عامل

سیستم عامل ، نرم افزارى است که امکانات لازم بمنظور ارتباط برنامه ها با سخت افزار را فراهم مى نماید. مهمترین وظایف یک سیستم عامل در ارتباط با عملیات در یک کامپیوتر ، بشرح زیر مى باشد :
مدیریت سخت افزار. سیستم عامل، امکان ارتباط کامپیوتر با دستگاه هاى جانبى نظیر چاپگر و یا موس را فراهم مى نماید
مدیریت نرم افزار. سیستم عامل ، مکانیزمى براى مقداردهى اولیه پردازه ها ى مربوط به برنامه ها را فراهم مى نماید.
مدیریت حافظه . سیستم عامل، عملیات اختصاص حافظه براى هر برنامه بدون تاثیرگذارى بر فضاى استفاده شده توسط سایر برنامه ها را فراهم مى نماید.
مدیریت داده . سیستم عامل، مدیریت فایل هاى ذخیره شده بر روى هارد دیسک و سایر رسانه هاى ذخیره سازى را بر عهده دارد . در این راستا ، امکان ایجاد و فعال کردن فایل ها در اختیار برنامه ها قرار گرفته و زمینه مباددله داده بین دستگاههاى فراهم خواهدشد. سیستم عامل، امکان انجام عملیات مدیریتى در ارتباط با فایل ها نظیر تغییر نام و یا حذف فایل ها را نیز فراهم مى نماید.
سیستم عامل ، هماهنگى لازم در خصوص ارتباط بین کامپیوتر و برنامه هائى که بر روى آن اجراء مى گردند را فراهم مى نماید. جریان داده ها توسط سیستم عامل دنبال و کنترل و یک رابط کاربر گرافیکى GUI ( گرافیکى ) بمنظور ارتباط کاربر با کامپیوتر ارائه مى گردد. GUI ، یک رابط کاربر گرافیکى ، بمنظور ارتباط کاربر با سیستم و فعال نمودن دستورات مورد نظر است .( در مقایسه با یک محیط مبتنى بر متن )
سیستم عامل ویندوز ۲۰۰۰ ، امکانات گسترده و پیشرفته اى را در اختیار کاربران قرار مى دهد:
Multitasking . با استفاده از ویژگى فوق، کاربران قادر به اجراى چندین برنامه بصورت همزمان بر روى یک سیستم مى شوند. تعداد برنامه هائى که یک کاربر قادر به اجراى همزمان آنان خواهد بود به میزان حافظه موجود بر روى سیستم بستگى خواهد داشت .
Memory Support . بمنظور انجام عملیا ت مربوط به برنامه هائى که در محیط ویندوز ۲۰۰۰ اجراء مى گردند ، به میزان مطلوبى از حافظه ، نیاز خواهد بود. براى اجراى چندین برنامه بصورت همزمان و یا اجراى برنامه هائى که میزان بالائى از حافظه را نیاز دارند ، ویندوز ۲۰۰۰ امکان حمایت تا ۶۴ گیگابایت را فراهم مى نماید.
Symmetric Multiprocessing . سیستم هاى عامل از ویژگى فوق، بمنظور استفاده همزمان از چندین پردازنده استفاده مى نمایند .بدین ترتیب کارآئى سیستم بهبود و یک برنامه در محدوده زمانى کمترى اجراء خواهد شد .ویندوز ۲۰۰۰ ، امکان حمایت ( با توجه به نوع نسخه ) از حداکثر ۳۲ پردازنده را فراهم مى نماید.
Plug &Play . با استفاده از ویندوز ۲۰۰۰ ، دستگاههائى از نوع PNP بسادگى نصب مى گردند . دستگاههاى PNP ، دستگاههائى هستند که پس از اتصال به سیستم ، بدون نیاز به انجام فرآیندهاى پیچیده ، نصب خواهند شد . پس از اتصال چنین دستگاههائى، ویندوز ۲۰۰۰ بصورت اتوماتیک آنان را تشخیص و عناصر مورد نیاز را نصب و پیکربندى مربوطه را انجام خواهد داد .
Clustering . ویندوز ۲۰۰۰ ، امکان گروبندى مستقل کامپیوترها را بایکدیگر و بمنظور اجراى یک مجموعه از برنامه ها فراهم مى نماید. این گروه بعنوان یک سیستم براى سرویس گیرندگان و برنامه ها در نظر گرفته خواهد شد . چنین گروه بندى ، Clustering نامیده شده و گروههائى از کامپیوترها را کلاستر مى گویند. این نوع سازماندهى کامپیوترها ، باعث برخورد مناسب در صورت بروز اشکال در یک نقطه مى گردد . در صورتیکه یک کامپیوتر دچار مشکل گردد، کامپیوتر دیگر در کلاستر ، سرویس مربوطه را ارائه خواهد داد .
File System . ویندوز ۲۰۰۰ ، از سه نوع متفاوت سیستم فایل حمایت مى نماید : FAT(File Allocation table) ، FAT32 و NTFS . در صورتیکه نیازى به استتفاده از قابلیت هاى بوت دوگانه (راه اندازى سیستم از طریق دو نوع متفاوت سیستم عامل با توجه به خواسته کاربر) وجود نداشته باشد، ضرورتى به استفاده از سیستم فایل FAT و یا FAT32 وجود نخواهد داشت . NTFS ، سیستم فایل پیشنهادى براى ویندوز ۲۰۰۰ بوده و امکانات امنیتى مناسبى را ارائه مى نماید. ویندوز ۲۰۰۰ ، با استفاده از سیستم NTFS امکانات متعددى نظیر : بازیافت سیستم فایل، اندازه پارتیش هاى بالا، امنیت، فشرده سازى و Disk Quotas را ارائه مى نماید.
Quality of Service )QoS) . امکان QoS ، مجموعه اى از سرویس هاى مورد نظر بمنظور حصول اطمینان از انتقال داده ها با یک سطح قابل قبول در یک شبکه است با استفاده از QoS ، مى توان نحوه پهناى باند اختصاصى به یک برنامه را کنترل نمود. QoS ، یک سیستم مناسب ، سریع و تضمین شده براى اطلاعات در شبکه را فراهم مى نماید .
Terminal Service . با استفاده از ویژگى فوق ، امکان دستیابى از راه دور به یک سرویس دهنده از طریق یک ترمینال شبیه سازى شده ، فراهم مى گردد . یک ترمینال شبیه سازى شده ، برنامه اى است که امکان دستیابى به یک کامپیوتر از راه دور را بگونه اى فراهم مى نماید که تصور مى شود شما در کنار سیستم بصورت فیزیکى قرار گرفته اید.
با استفاده از سرویس ترمینال، مى توان برنامه هاى سرویس گیرنده را بر روى سرویس دهنده اجراء و بدین ترتیب کامپیوتر سرویس گیرنده بعنوان یک ترمینال ایفاى وظیفه خواهد کرد ( نه بعنوان یک سیستم مستقل) . بدین ترتیب هزینه مربوط به عملیات و نگهدارى شبکه کاهش و مى توان مدیریت سرویس دهنده را از هر مکانى بر روى شبکه انجام داد.
Remote Installation Services)RIS) . سرویس فوق، امکان بکارگیرى سیستم عامل در یک سازمان توسط مدیران سیستم را تسریع و بهبود خواهد بخشید. بدین ترتیب نیاز به ملاقات فیزیکى هر یک از کامپیوترهاى سرویس گیرنده وجود نداشته و مى توان از راه دور ، اقدام به نصب نمود. سرویس فوق ، یک عنصر انتخابى بوده و بعنوان بخشى از نسخه windows 2000 server است .

طراحی سایت اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاورد طراحی سایت باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و قالب وردپرس آنفایو بسپارید.