در قسمت هایی گذشته از آموزش های سلسله مراتبی شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو نحوه استفاده از گوگل مپ را بررسی کرده ایم در این قسمت از آموزش ها قصد داریم اجزای یک سایت  در ساخت سایت و وبلاگ را معرفی کرده و به بررسی تفاوت آن با cms بپردازیم.

بلاگ چیست؟

بلاگ مخفف وبلاگ است، اصطلاحی برای معرفی وب سایت هایی که میخواهند اطلاعاتی را به ترتیب نمایش دهند. وبلاگ میتواند دفترچه ای از خاطرات باشد یا لیستی از مقالات و … .

معمولاً به عنوان لیستی از نوشته ها که به ترتیب زمانی نمایش داده می شوند شناخته میشود. موضوع وبلاگ میتواند در طیف هر چیزی باشد. بسیاری از وبلاگ ها بر موضوع خاصی تمرکز میکنند بعضی از وبلاگ ها از هر موضوعی مطلبی میگذارند، بعضی لینک سایت های مفید را ارائه میکنند و برخی شبیه مجلات شخصی، ارائه زندگی و افکار روزانه میباشند. موضوع وب سایت پارامتر مهمی در ساخت سایت می باشد که سایت بر اساس آن طرح ریزی و ساخته میشود. طراحی پلاگین وردپرس با بهترین امکانات.

اما با تمام این تفاوت ها بیشتر وبلاگ ها شبیه به هم طراحی می شوند و شبیه به هم هستند در زیر اجزای اصلی یک وبلاگ مشخص شده است.

قسمت اصلی وب سایت (content) که شامل مقالات جدید میباشد.

آرشیو مقالات قدیمی تر. راه ساده تری برای رسیدن بازدیدکننده گان به مقالات.

لیستی از لینک هایی به دیگر سایت ها.

Rss(لینکی برای دریافت اطلاعات توسط نرم افزار های سیستمی.)

بعضی از ویلاگ ها ممکن است قسمت های بیشتری داشته باشند که بستگی به نوع وسلیقه ی صاحب وبلاگ و طریقه ساخت سایت دارد.

ساخت سایت خود را به ما بسپارید.

مطالب وبلاگ

مطالب وب سایت اصلی ترین دلیل وجود یک وب سایت است و بازدیدکننده گان بر اساس مطالب وب سایت به سایت شما رجوع میکنند. مطالب وب سایت مقالاتی(پست) هستند که نویسنده گان در وبسایت درج میکنند. بله برخی از وب سایت ها چندین نویسنده دارند که هر کدام مقالات خود را ارسال میکنند. معمولاً نویسندگان مقالات خود را در یک رابط متنی وب که در سیستم وب سایت تعبیه شده است انتشار میدهند(طراحی قالب وردپرس خود را به ما بسپارید). بعضی از وب سایت ها نیزتوانایی استفاده از نرمافزار هایی را دارند که به مشترکان وب سایت اجازه انتشار مطلب را میدهد.

نظرات

هیجان انگیز ترین امکان یک وبلاگ قابلیت نظر دهی در آن میباشد. وب سایت باید دارای امکان نظر دهی برای کاربران باشد. همچنین خواندن نظرات کاربران بدون درج در وب سایت برای نویسندگان پست بسیار مناسب است. در اینجا مکاتبه بین کاربر و نویسنده را نیز باید در نظر گرفت. ساخت سایت با وردپرس.

تفاوت بین وبلاگ و cms؟

نرم افزاری که سیستمی برای مدیریت وب سایت فراهم میکند سیستم مدیریت محتوا یا cms نامیده میشود. بسیاری از وبسایت ها از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند. سیستم مدیریت محتوا به شما اجازه دسته بندی انتشار پست و مدیریت دیگر اجزای سایت را میدهد. در سیستم مدیریت محتوا یک ویرایشگر متن مبتنی بر وب آماده شده است که به صورت ساده میتوانید در آن مقاله خود را بنویسید. در واقع شما در یک سیستم مدیریت محتوا فقط به محتوایی که میخواهید انتشار دهید فکر می کنید و دیگر نگران ساخت سایت با ابزارهای مورد نیازتان نیستید.

وردپرس یکی از پیشرفته ترین سیستم های مدیریت محتوا میباشد که ابزارهای زیادی برای شما فراهم میکند. از طریق پنل مدیریت وردپرس شما به تمامی اجزای وبسایت خود دسترسی دارید و میتوانید آنها را دستخوش تغیر خودتان قرار دهید. میتوانید پستی را بنویسید و انتشار دهید، وقتی که شما پست خود را مینویسید در واقع وردپرس کدهای html مطابق با استاندارد جهانی ایجاد میکند و در واقع این کدها هستند که در وب سایت شما انتشار داده میشوند نه نوشته های شما.

منتظر آموزش های بعدی شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو باشید

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --