امروزه وب سایت ، عاملی ضروری برای یک کسب و کار موفق بشمار می رود. و حتی کسب و کارهای زیادی بوجود آمده اند که فقط اینترنتی هستند و نیازی به اختصاص محلی برای شرکت وجود ندارد. هر دارنده سایت نیاز به اطلاعات دقیقی از وضعیت سایت خود دارد. او باید بداند بازدیدکنندگانش چند نفر هستند ، و چگونه به سایت هدایت شده اند. سایت هایی که فروش آنلاین دارند، از حساسیت بیشتری برخوردارند و دارنده سایت، به ابزاری نیاز دارد تا رفتار بازدیدکنندگان سایت را مورد بررسی قرار دهد.
شرکت گوگل سرویس بسیار قوی و دقیقی را به دارندگان سایت ارائه می دهد. و نام این سرویس، تحلیلگر گوگل است. استفاده از این سرویس کاملا رایگان است و اگر دارنده سایت هستید با عضویت رایگان ، می توانید شروع به استفاده از این سرویس کنید. اگر در جی میل اکانت دارید، کار یک مرحله ساده تر است و حتی نیازی به پرکردن فرم عضویت ندارید و کافی است با نام کاربری و رمز جی میل وارد شده و اطلاعات مربوط به سایت خود را وارد کنید.
برای اینکار به آدرس http://www.google.com/analytics مراجه کرده و گزینه “Sign Up Now” را انتخاب کنید. پس از اتمام مراحل ثبت نام ، چند خط کد در اختیار شما قرار می گیرد که باید در سورس صفحه اول سایت خود اضافه کنید. اینکار بسیار اسان است. کافی است به ftp سایت خود مراجعه کنید. ( اطلاعات ftp در زمان خریداری هاست برای شما ارسال شده است.) و صفحاتی را که می خواهید در سیستم آمارگیری منظور شوند، دانلود کنید و سپس آنها را با یک برنامه مشاهده متن مانند نت پد ، باز نموده و کدی را که گوگل در اختیارتان قرار داده در آن صفحه اضافه نمایید. گوگل محل دقیق اضافه شدن کد را نیز، به شما می گوید.

برای فعال شدن اکانت شما و شروع گزارش گیری معمولا باید 24 ساعت صبر کنید. البته شاید اکانت شما خیلی زودتر فعال شود. برای مشاهده گزارشهای آماری مجددا به سایت تحلیلگر گوگل مراجعه نموده و با نام کاربری و رمز جی میل خود، وارد شوید.

تحلیلگر گوگل چه اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد؟

تقریبا هر داده ای که برای تحلیل حرفه ای یک سایت لازم است ، در اختیار شماست. شما می توانید تعداد بازدیدکنندگان روزانه ، تعداد صفحات بازدید شده و تعداد صفحات دیده شده به ازای هر بازدیدکننده را مشاهده کنید. همچنین می توانید وضعیت جغرافیایی بینندگان سایت را مورد بررسی قرار دهید. نقشه جهان بصورت گرافیکی رسم شده است و کشورهایی که از آنها بازدیدکننده داشته اید به رنگ سبز نمایش داده شده اند. همچنین با کلیل بر روی هر کشور، می توانید اطلاعات آماری دقیقتری بدست آورید.

موضوع مهم دیگری که همیشه باید مورد بررسی قرار گیرد، منابع ترافیک سایت شماست. فرض کنیم امروز 100 بازدید کنند داشتید. آنها از کجا آمده اند؟ چند نفر آنها از طریق جستجو در گوگل به شما مراجعه کرده اند و کدام سایتها شما را معرفی کرده اند و بیشترین ترافیک شما از چه طریقی ایجاد شده است؟ تحلیلگر گوگل با اعداد و ارقام و نمودارهای زیبا، به تمامی سوالات شما پاسخ می دهد.

یکی از ارزانترین و بهترین منابع ترافیک برای سایت ، موتورهای جستجو هستند. اگر بتوانید در موتورهای جستجو، در صفحات اول قرار گیرید، بازدیدکنندگان زیادی خواهید داشت و می توانید از سایت خود استفاده تجاری ببرید. تحلیلگر گوگل، تمام واژه هایی را که در هنگام جستجو توسط بازدیدکنندگان استفاده شده، در اختیارتان قرار می دهد. بنابرین شما می توانید ببینید کاربران اینترنت، بدنبال چه چیزهایی هستند و محتویات سایت خود را مطابق آن تغییر دهید.

آیا می خواهید بدانید کدام صفحات سایتتان، دلنشین و کدامها خسته کننده هستند. تحلیلگر گوگل، اطلاعات دقیقی از رفتار بازدیدکننده در اختیارتان قرار می دهد. می توانید ببینید بازدیدکنندگان معمولا از کدام صغفحه سایت، خارج می شوند و بیشترین مراجعه به کدام صفحات است. اطلاعات دیگری مانند مدت زمان بازدیدها، متوسط صفحات مشاهده شده توسط هر بازدیدکننده و نرخ خروج نمایش داده می شوند. نرخ خروج نیز عامل مهمی در بررسی کیفیت سایت است. نرخ خروج نشان می دهد که چند درصد از بازدیدکنندگان با دیدن سایتتان از همان صفحه اول خارج شده اند و هیچ صفحه دیگری را مشاهده نکرده اند. در سایتهای حرفه ای این عدد باید درصد بسیار کمی باشد.

بخش دیگری از تحلیلگر گوگل به وفاداری بازدیدکنندگان اختصاص دارد و آمار تعداد بازدیدکنندگان وفادار و همینطور بی وفا نشان داده می شود! در این صفحه می توانید تعداد مراجعین و تعداد بازدیدهای مجدد را ببینید. مثلا می خواهید بدانید چند نفر، بیش از 50 باز از سایت شما دیدن کرده اند. این اطلاعات در اختیار شماست.

تحلیلگر گوگل سرویسی بسیار قوی و پیچیده است. در ایتجا تنها اشاره ای به امکانات چشمگیر آن شد. این سرویس آنقدر مورد توجه دارندگان سایت شده است که کتابهای زیادی در مورد استفاده بهینه از آن، نوشته شده است. البته استفاده از این سرویس و مزایای آن یک عیب بزرگ نیز دارد. تمامی اطلاعات سایت شما در اختیار گوگل قرار می گیرد! ما فقط این امکان را معرفی کردیم تصمیم با خودتان است.

طراحی قالب وردپرس اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاوردطراحی قالب وردپرس باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس آنفایو بسپارید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --