آموزش و معرفی افزونه های وردپرس توسط شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو

با ما همراه باشید

قبلی – افزونه WordPress seo by yoast – بخش دوم

بعدی – افزونه WordPress seo by yoast – بخش چهارم

متاها و عناصر لینک ها

با افزونه WordPress seo by yoast شما می توانید کنترل کنید که کدام صفحات در نتیجه جستجوی گوگل نشان داده شود و کدام صفحات نشان داده نشود.

به طور پیشفرض تمام صفحات سایت شما را در گوگل ایندکس و ثبت می کند و ازجمله مواردی دیگری که ثبت میشود دسته بندی ها و آرشیو ها هستند. با این حال فقط صفحات اول در نتایج جستجو نشان داده می شود.

وردپرس فقط نشان می دهد عناصر لینک های استاندارد رو بروی صفحات داخلی ، اما افزونه WordPress seo by yoast خروجی از عناصر لینک های استاندارد رو در همه جا می سازد.

گوگل به تازگی اعلام کرده که باید عناصر rel=”next” و rel=”prev” را در بخش head  صفحات آرشیو خود استفاده کنید. البته افزونه WordPress seo by yoast به طور خودکار این کار را انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

https://yoast.com/rel-next-prev-paginated-archives/

نقشه سایت یا XML Sitemaps

افزونه WordPress seo by yoast پیشرفته ترین قابلیت ها رو برای ایجاد نقشه سایت نسبت به دیگر افزونه های وردپرس دارد. وقتی که شما با این افزونه کار میکنید اون به طور خودکار نقشه سایت XML را ایجاد میکنه و گوگل و بینگ را از وجود نقشه سایت آگاه می کند. این نقشه سایت XML همچنین شامل می شود تصاویر را در پست ها و صفحات شما ، بطوری که این تصاویر ممکن است بهتر در موتورهای جستجو یافت شوند. این نقشه سایت XML حتی در سایت های بزرگ کار میکند .آنها همچنین با انواع پست ها و دسته بندی های سفارشی به طور خودکار کار میکنند.

افزونه WordPress seo by yoast

افزونه WordPress seo by yoast

از آنجایی که از شیوه نامه XSL برای نقشه های سایت XML استفاده میشود در نتیجه این نقشه های سایت براحتی قابل خواندن برای چشم انسان هستند. بنابراین شما میتوانید چیزهایی رو که نباید وجود داشته باشند رو ضعیف و کم رنگ تر کنید.

بهینه سازی RSS

به طور خودکار  و با توجه به مقاله اصلی یک لینک رو به RSS شما اضافه میکند.

برای برسی موارد بعدی به افزونه WordPress seo by yoast – بخش چهارم از سری آموزش های طراحی قالب وردپرس مراجعه کتید.

………………………………………………………………………………………………………………………………

لینک دانلود افزونه Wordpress seo by yoast :

https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --