با سلام خدمت شما کاربران شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو.
بنا به درخواست کاربران در آموزش قبلی ( custom field )، شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو تصمیم گرفته که نحوه مدیریت حرفه ای پست ها با افزونه custom fields advance را آموزش دهد. همراه شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو باشید.افزونه custom fields افزونه ای برای ساخت فیلدها و پست های سفارشی در وردپرس است.با کار با افزونه custom fields شما میتوانید به راحتی فیلدهای سفارشی برای پست ها بسازید و فیلد های ساخته شده را مدیریت کنید. این افزونه علاوه بر ساپورت زبان فارسی کاربری ساده تری را از افزونه مجیک فیلد دارا می باشد. در صورتی که امکان ساخت یک نوع پست جدید را کنار بگذاریم افزونه custom fields بهترین افزونه برای ساخت فیلد های اضافی می باشد. در این افزونه شما می توانید محل قرار گیری فیلد ها اهمیت آنها و حتی قوانین محتوای آنها را مشخص کنید. این افزونه بهترین افزونه برای استفاده در جهت طراحی قالب وردپرس می باشد. افزونه custom fields از قابلیت های خود وردپرس برای ساخت فیلد ها استفاده می کند.

برای کار با افزونه custom fields شما باید در وردپرس آن را فعال کنید. برای یاد گیری نحوه فعال سازی افزونه به “نحوه مدیریت افزونه ها در وردپرس” مراجعه کنید.و در صورتی که افزونه custom fields را در اختیار ندارید با کلیک بر روی “افزونه کاستوم فیلد” آن را دانلود کنید تا در طراحی قالب وردپرس خود از این افزونه استفاده کنید. با نصب و فعال سازی افزونه، ” custom fields ” به فهرست وردپرس، منو “زمینه های دلخواه” اضافه می شود.که با کلیک بر روی آن، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود.

طراحی قالب وردپرس | افزونه کاستوم فیلد

 

[sociallocker]

در این صفحه اگر شما بخواهید فیلدی به نوعی از مطالب ( نوشته، برگه، … ) اضافه شود در ابتدا باید برای این فیلد ها گروه بسازید بعد داخل این گروه فیلد های خود را تعریف کنید . برای ساخت یک گروه جدید بر روی “افزودن ( کنار تیتر گروه های زمینه )” کلیک کنید.
با کلیک برروی افزودن صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود.

طراحی قالب وردپرس | کاستوم فیلد

هر گروه یک نام نیاز دارد که در وردپرس نمایش داده شود آن را در قسمت عنوان وارد کنید.
در زیر عنوان فیلد هایی که قبلاً ساخته اید لیست شده اند.
اگر فیلدی میخواهید اضافه کنید میتوانید بر روی “افزودن کلیک کنید”.
با کلیک بر روی افزودن، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود.

طراحی قالب وردپرس | کاستوم فیلد

هر فیلد مشخصاتی دارد که با مطالعه توضیحات درج شده متوجه آن می شوید و اما در این مشخصات سه مشخصه الزامیست
برچسب: نامی که در وردپرس نمایش داده میشود.
نام: نامی که در کدنویسی استفاده میشود.
نوع: نوع ورودی می باشد.

بعد از ایجاد فیلدها شما میتوانید مشخص کنید که این گروه در چه شرایطی برای چه کاربرانی و یا چگونه نمایش داده شود. برای تنظیم این موارد باید از قسمت مکانها قوانین مورد نظرتان را مشخص کنید. در این قسمت شما باید در ابتدا قانونی را مشخص کنید. بعد با استفاده از “و” و “یا” که در بعد از هر قانون مشخص شده است مشخص کنید همه قوانین باید برقرار باشند و یا اگر یکی از موارد نیز برقرار باشد مشکلی ندارد و گروه برای کاربر نمایش پیدا کند.
بعد از قوانین نیز تنظیماتی وجود دارد از جمله موقعیت فیلد ( بعد از عنوان باشد یا بعد از پست و یا … )، استایل ( نحوه نمایش ) که بررسی آن ها را به خود کاربر می سپاریم. با اتمام فیلد ها بر روی “انتشار” کلیک کنید تا فیلد های شما درج شوند.

[/sociallocker]

 

برای دریافت این مقادیر در طراحی قالب وردپرس نیز میتوانید به ( آموزش کاستوم فیلد ) مراجعه کنید.

اما قسمت جالب کار خروجی کدهای php برای طراحی قالب وردپرس می باشد. که با استفاده از تکنیک هایی میتوان رابط پلاگین را برای طراحی قالب وردپرس نیز حذف کرد. برای دسترسی به این بخش به قسمت برون بری مراجعه فرمایید.
منتظر آموزش های بعدی شرکت طراحی قالب وردپرس آنفایو باشید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --