تگ < script > :

از تگ < script > برای قرار دادن یک اسکریپت ( برنامه های نوشته شده توسط زبان های برنامه نویسی اسکریپتی مثل Java Script , VB Script ) درون صفحات HTML استفاده می شود . مجموعه دستورات برنامه مورد نظر بین تگ باز و بسته < script > قرار بگیرند .
برای دریافت اطلاعات بیشتر و آموزش برنامه نویسی به زبان های اسکریپتی به بخش آموزش VB Script و Java Script بروید . در این قسمت ما به بررسی قرار دادن اسکریپت ها در صفحات HTML و خصوصیات تگ Script می پردازیم و به آموزش اسکریپت نویسی کاری نداریم .

محل قرار دادن تگ < script > :

تگ های اسکریپت را می توان در درون بخش < body > صفحه HTML و یا در قسمت < head > قرار داد . تگ هایی که در قسمت < body > قرار بگیرند ، به محض اجرای صفحات اجرا شده و اثر خود را نمایش می دهند . ولی اسکریپت هایی که در بخش < head > قرار بگیرند ، تا زمانی که توسط کاربر فراخوانی نشده و یا رویداد در نظر گرفته شده برای اجرای آنها اتفاق نیفتد ، اجرا نخواهند شد .

مثال : اسکریپت زیر به محض اجرای صفحه اجرا شده و پیغام زیر را نمایش می دهد :

Example
< html >
< head >
< /head >

< body >
< script type = “text/javascript” >
document.write ( ” This is an Script … ! ” )
< /script >

  < /body >
< /html >
کد
This is an Script … ! خروجی

مثال : می توان یک اسکریپت را در یک فایل خارجی ( برای مثال یک فایل با پسوند js برای Java Script ) ایجاد کرده و سپس توسط یک تگ < script > و خاصیت src در بخش head یا body به آن اسکریپت پیوند ایجاد کرد :

Example
< html >
< head >
< script type = “text/javascript” src = “http://www.DeveloperStudio.ir/Scripts/javasample.js” >
< /head >
< body >
< script type = “text/javascript” src = “http://www.DeveloperStudio.ir/Scripts/javasample.js” >
< /body >
< /html >
کد

منبع :www.developer1.ir

طراحی قالب وردپرس اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاوردطراحی قالب وردپرس باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس آنفایو بسپارید.

 

  1. abbas saadati says:

    تشکر میکنم از ارائه ی خدمات کاملا روان و مفید