واژهAjax با تلفظ (ای جكس) یا (ای ژاكس) سرنام عبارت Asynchronous JavaScript and XMLو به معنی تركیب نامتقارن جاوا اسكریپت و XMLاست. ماهیت صفحات وب و پروتكلHTTP به گونه ای است كه به طور معمول وقتی درحال وب گردی هستیم، به ازای هر كنش و واكنش میان ما و سایتی كه در حال كار با آن هستیم، كل یك صفحه وب از نو بارگذاری و تازه سازی(refresh) می شود.
ای جكس فناوری جدیدی است كه تغییر محسوسی را در این سناریو به وجود می آورد؛ به این ترتیب كه به جای بارگذاری مجدد كل صفحه، فقط قسمتی تغییر می كند كه قرار است اطلاعات جدید را به نمایش درآورد و كلیه عملیات ارسال اطلاعات و دریافت نتایج در پشت صحنه انجام می شود. در نتیجه هیچ گاه صفحه سفید و خالی وب در فواصل كنش و واكنش های هنگام كار با مرورگر دیده نمی شود و احساسی مشابه تجربه كار با یك نرم افزار دسكتاپ به كاربر دست می دهد.
جادوی ای جاكس چیزی  جز یك فكر بكر و آن هم تركیب كردن جاوا اسكریپت وXML در قالب یك موجود  نرم افزاری جدید نیست.

اصطلاحAjax را اولین بار كارشناسی از شركتAdaptive Path به نام جسی جیمزگرت در مقاله ای با عنوان <ای جكس؛ رهیافت جدیدی در برنامه های تحت وب> مطرح كرد و خیلی سریع مورد استقبال گسترده برنامه نویسان وب در سراسر جهان قرارگرفت. اعتقاد عمومی این است كه تاریخچه به كارگیری تكنیك مذكور به پیدایش نرم افزارOutlook WebAccess و استفاده از فرمان XMLHttpRequest كه مایكروسافت ابداع كرده و در نرم افزار اینترنت اكسپلور به كار رفته است، برمی گردد. اما امروزه اغلب مرورگرهای مهم و شناخته شده (از جمله فایرفاكس) از آن پشتیبانی می كنند و دیگر یك فناوری محدود به اینترنت اكسپلورر نیست.

مجموعه فناوریهای تشکیل دهنده ajax عبارتند از :

  • نمایش استاندارد با استفاده از اکس اچ تی ام ال و سی اس اس
  • نمایش پویایی و تعاملات با استفاده از مدل شیء گرای سند
  • تبادل و دستکاری داده‌ها با استفاده از XML و تبدیلات اکس اس ال
  • بازیابی داده ها بصورت غیر همروند با استفاده از XMLHttpRequest
  • نهایتاً جاوااسکریپت برای سرهم بندی همه چیز با هم

طراحی قالب وردپرس اصلی ترین حرفه در شرکت فناوی اطلاعات آنفایو است. مهمترین دستاوردطراحی قالب وردپرس باید شناساندن نام تجاری ، معرفی خدمات و محصولات شما باشد که رسیدن به این مهم با رعایت استانداردهای جهانی طراحی سایت که شامل بهینه سازی وب سایت بر اساس الگوریتم موتورهای جستجو ، در کنار داشتن ظاهری زیبا فراهم می شود. در دنیای مجازی امروز و عصر پیشرفته ارتباطات برای صاحبان سازمان ها ، نهادهای دولتی و صاحبان مشاغل وکسب وکار آزاد داشتن یک وب سایت امری ضروری است .از مزایای داشتن سایت معرفی ، اطلاع رسانی ، بازاریابی و قابلیت های نوین تبلیغاتی میباشد .کاربران میتوانند از هر نقطه دنیا فقط با یک کلیک به شما دسترسی داشته باشند.

شرکت آنفایو خدمات طراحی سایت (طراحی وب) خود را، با توجه به نیازهای کارفرمایان، نوع فعالیت و متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای طراحی سایت (طراحی وب) در نظر می گیرد. آنفایو با بهره گیری از بهتریت متخصصین حرفه ای برنامه نویسی ، داشتن تیم تخصصی طراحی سایت ، تسلط به علوم روز دنیای کامپیوتر و اینترنت و مشاوره رایگان وپشتیبانی ۲۴ ساعته آمادگی خود را برای طراحی وب سایت های دولتی ، سازمانی ، شرکتی وشخصی با تلفیق هنر گرافیک دیجیتالی و جدیدترین تکنیک های برنامه ویسی اعلام میدارد .افزایش آمار ، دسترسی ساده کاربران و سرعت وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت و طراحی قالب وردپرس آنفایو بسپارید.

نظر خود را بگذارید

-- بارگیری کد امنیتی --